Byli w Bieszczadach pierwszy raz. Niedźwiedź stanął im na drodze

7

Turyści z Wałbrzycha z pewnością na długo zapamiętają swoją górską wycieczkę. Przyjechali w Bieszczady po raz pierwszy i na jednym ze szlaków spotkali niedźwiedzia. Na szczęście wiedzieli, jak się zachować i nikomu nic się nie stało.

Byli w Bieszczadach pierwszy raz. Niedźwiedź stanął im na drodze
Turyści spotkali niedźwiedzia. (Facebook)

Turyści z Wałbrzycha przyjechali w Bieszczady po raz pierwszy. Chcieli wyjść na górę Żuków, ale tam czekała na nich niespodzianka.

Spotkali niedźwiedzia w Bieszczadach

O tej mrożącej krew w żyłach przygodzie poinformowało Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Na profilu na Facebooku pojawił się post z opisem całego zajścia. Bliskie spotkanie z dzikim zwierzęciem zostało także uwiecznione na fotografiach.

Czytaj także: Niedźwiedź zakradł się do domu i zjadł kotlety

Otóż Pan Marek, turysta z Wałbrzycha, postanowił oprócz zdobywania najwyższych bieszczadzkich szczytów, wyskoczyć z rodziną na górę Żuków. Okazało się, że wieża przyciąga nie tylko turystów, ale również bieszczadzkie niedźwiedzie. Doszło do spotkania, które za pomocą telefonu zostało uwiecznione przez Pana Marka - informuje Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozłam na Kremlu. Kto stoi za Prigożynem?

Turyści na szczęście nie spanikowali. Doskonale wiedzieli, jak zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem. Zeszli mu z drogi i schowali się w bezpiecznym miejscu tak, aby zwierzę mogło przejść spokojnie swoją drogą.

Na pochwałę zasługuje zachowanie całej grupy turystów - zeszli z drogi i schowali się na granicy lasu, zachowywali się spokojnie i cicho, pozwolili zwierzęciu spokojnie pójść swoją drogą, a sami również powoli wycofali się z tego miejsca - zaznaczają leśnicy.

Zachowanie turystów z pewnością zasługuje na pochwały. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautów, którzy pogratulowali zdrowego rozsądku i szacunku do dzikiej przyrody.

Zachowanie turystów zasługuje na pochwałę super foty. Trzeba uszanować zwierzęta to ich miejsce dom
Zachowanie godne pochwały, niedźwiedź również zachował się pokojowo i został utrwalony na fotografii, gratulacje! - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić