Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Byli zazdrośni o dziewczynę. Podstępem zwabili 15-latka, a potem go pobili

15
Podziel się:

Mówi się, że zemsta ma gorzki smak. Przekonało się o tym dwóch 15-latków, którzy z zazdrości o dziewczynę chcieli odegrać się na swoim rówieśniku. Podszywając się za koleżankę, zwabili rywala na spotkanie, a potem pobili. Teraz słono za to zapłacą.

Byli zazdrośni o dziewczynę. Podstępem zwabili 15-latka, a potem go pobili
Chłopcy podstępem zwabili ofiarę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Zawiść potrafi wyzwolić w ludziach najgorsze instynkty. Tak było w przypadku nastolatków z gminy Stary Brus w województwie lubelskim. Chłopcy z zazdrości o sympatię koleżanek postanowili zemścić się na swoim rówieśniku.

Chcieli zemścić się na koledze

Nastolatkowie wykazali się sporą kreatywnością, by odegrać się na koledze. Zaczęli od założenia fikcyjnego konta na portalu społecznościowym. Podając się za dziewczynę, zaczęli korespondować se swoim "rywalem".

Ku uciesze sprawców, nastolatek bez problemu połknął haczyk. Myśląc, że pisze z dziewczyną, bez problemu przystał na propozycję spotkania. Na miejscu jednak spotkało go ogromne rozczarowanie.

W umówionej lokalizacji chłopak zamiast koleżanki ujrzał dwóch 15-latków. Chłopcy rzucili się na rówieśnika z pięściami, bili go i kopali po całym ciele. Gdy skończyli atakować, mieli zagrozić ofierze, że jeśli powie komukolwiek o tym, co zaszło, ponownie go pobiją.

Chłopiec nie uległ groźbom i zdecydował się powiadomić o zdarzeniu służby. Włodawskim policjantom udało się ustalić tożsamość agresorów. Wkrótce zapukali do domów ich rodziców. Na podstawie zeznań ofiary i podejrzanych mundurowym udało się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi, powodem nieporozumień między nastolatkami, miała być zazdrość o względy u koleżanek - potwierdził mł. asp. Daniela Giza-Pyrzyna z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Dwóch mieszkańców gminy Stary Brus wkrótce stanie przed Sądem Rodzinnym. 15-latkowie będą odpowiadać za pobicie. - Czyn, jakiego się dopuścili, nie ujdzie im na sucho - zapewnia mł. asp. Giza-Pyrzyna.

Zobacz także: Zabraknie miejsc w szkołach średnich? "Przyjeżdża młodzież z okolicznych miejscowości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Tomek
miesiąc temu
Uważam, że sprawcy powinni być sądzeni jak dorośli. Wysokość kary powinna zależeć od stopnia ciężkości uszkodzeń ciała zadanych ofierze. Jeżeli jest to pierwszy występ tych sprawców, za lekkie uszkodzenia ciała powinni dostać po 3 lata odsiadki lub zakładu poprawczego i 10000 złotych odszkodowania dla pobitego. W przypadku uszkodzenia ciała na czas powyżej 7 dni kara powinna być nie krótsza niż 8 lat odsiadki z obowiązkiem pracy, minimum 4 lata pozbawienia praw publicznych i co najmniej 50000 złotych odszkodowania dla pokrzywdzonego. Jeżeli zostały spowodowane poważne uszkodzenia ciała na czas powyżej 21 dni, wówczas kara do odsiadki powinna wynosić nie mniej niż 15 lat, minimum 8 lat pozbawienia praw publicznych i co najmniej 100000 złotych odszkodowania dla pokrzywdzonego. Za ciężkie uszkodzenia ciała zagrażające życiu lub trwałe okaleczenie kara do odsiadki powinna być nie krótsza niż 25 lat pozbawienia wolności, do tego pozbawienie praw publicznych na minimum 10 lat i co najmniej 250000 odszkodowania dla pokrzywdzonego.Nie powinno byc możliwości przepustek ani skrócenia kary. Dla sprawców pełnoletnich wprowadziłbym dodatkowo konfiskatę mienia w całości w przypadku umyślnego spowodowania poważnych albo ciężkich uszkodzeń ciała. Czas wreszcie zrobić porządek i zaostrzyć kary za takie czyny.
Figlarz
miesiąc temu
Niepotrzebnie, mogli brać na trzy baty.
eee
miesiąc temu
Do autora: podszywać to się można pod, a nie za.
Laudatur
miesiąc temu
Nowy model zachowań powoli wprowadzany przez Ministra Edukacji. Po wszystkim do spowiedzi i do komunii. AMEN
nat
miesiąc temu
To patologia, nie młodzież, Rodzice nie wychowują, szkoła sobie nie radzi, a Kościół ...., a tam. To wszystko tragedia.
Toja
miesiąc temu
A już tu opozycja krzyczała że 500+ nie daje żadnego efektu. A tu prosze,jest dowód.
Iio
miesiąc temu
To byli ministrancii
adam
miesiąc temu
Dzięki, nareszcie wiem, jak wyglądają chłopcy.
AHA
miesiąc temu
Nastolatkowie wykazali się sporą kreatywnością :/ Już od dawna widać,że gloryfikuje się bandytów a z poszkodowanych się wyśmiewa "Rywal"Może jak kto autorka ożeni z kosą , też wykarze się wielką kreatywnością ?! Któż to wie jak koleżanki napiszą.
MAM BRŃ
miesiąc temu
darek mkowalski now a sól zacisz e mac a dzieci n oco zrobisz
jokee
miesiąc temu
Za karę przyjdzie dzielnicowy na rozmowę...
Błażej
miesiąc temu
Pislandia
pawel-
miesiąc temu
a z religii maja same piątki i takie drogie prezenty dostali na "pierszom komunie świentom" +++
Satuk
miesiąc temu
To dno. Co to za -nie nazwę tego czegoś bo cenzura- ten pobity. Gdy ja bylem młody, a ludzie byli ludzmi nikt o pobiciu nie powiadamial służb. No chyba że stał się kaleka ale temu... nic takiego się nie stało. Takie sprawy zalatwialo się we własnym zakresie. Miałem nieraz obita twarz, nieraz komuś obiłem lecz nigdy nie były w sprawę wyciągnięte psy. To zwykła konfidencja świadcząca o totalnym zbydleceniu tych czasów i to w kraju tak źle doswiadczonym przez różne "służby" na przestrzeni ostatnich 200 lat. Była carska :ohrana, gestapo, mbp,ub,sb - teraz mamy innych kontynlatorow 200 letniej tradycji a konfidencja bardzo im pomaga
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić