Byli zazdrośni o dziewczynę. Podstępem zwabili 15-latka, a potem go pobili

25

Mówi się, że zemsta ma gorzki smak. Przekonało się o tym dwóch 15-latków, którzy z zazdrości o dziewczynę chcieli odegrać się na swoim rówieśniku. Podszywając się za koleżankę, zwabili rywala na spotkanie, a potem pobili. Teraz słono za to zapłacą.

Byli zazdrośni o dziewczynę. Podstępem zwabili 15-latka, a potem go pobili
Chłopcy podstępem zwabili ofiarę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Zawiść potrafi wyzwolić w ludziach najgorsze instynkty. Tak było w przypadku nastolatków z gminy Stary Brus w województwie lubelskim. Chłopcy z zazdrości o sympatię koleżanek postanowili zemścić się na swoim rówieśniku.

Chcieli zemścić się na koledze

Nastolatkowie wykazali się sporą kreatywnością, by odegrać się na koledze. Zaczęli od założenia fikcyjnego konta na portalu społecznościowym. Podając się za dziewczynę, zaczęli korespondować se swoim "rywalem".

Ku uciesze sprawców, nastolatek bez problemu połknął haczyk. Myśląc, że pisze z dziewczyną, bez problemu przystał na propozycję spotkania. Na miejscu jednak spotkało go ogromne rozczarowanie.

W umówionej lokalizacji chłopak zamiast koleżanki ujrzał dwóch 15-latków. Chłopcy rzucili się na rówieśnika z pięściami, bili go i kopali po całym ciele. Gdy skończyli atakować, mieli zagrozić ofierze, że jeśli powie komukolwiek o tym, co zaszło, ponownie go pobiją.

Chłopiec nie uległ groźbom i zdecydował się powiadomić o zdarzeniu służby. Włodawskim policjantom udało się ustalić tożsamość agresorów. Wkrótce zapukali do domów ich rodziców. Na podstawie zeznań ofiary i podejrzanych mundurowym udało się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi, powodem nieporozumień między nastolatkami, miała być zazdrość o względy u koleżanek - potwierdził mł. asp. Daniela Giza-Pyrzyna z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Dwóch mieszkańców gminy Stary Brus wkrótce stanie przed Sądem Rodzinnym. 15-latkowie będą odpowiadać za pobicie. - Czyn, jakiego się dopuścili, nie ujdzie im na sucho - zapewnia mł. asp. Giza-Pyrzyna.

Zobacz także: Zabraknie miejsc w szkołach średnich? "Przyjeżdża młodzież z okolicznych miejscowości"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić