aktualizacja 

Były ksiądz z USA skazany. Skandal ujawnił przypadkowy świadek

10

Parafianie byli wstrząśnięci. Były już ksiądz ze Stanów Zjednoczonych przyznał się, do współżycia z dwoma kobietami w świątyni w Luizjanie. Całe zajście zostało nagrane, a jego zapis trafił do sieci. Teraz zapadł wyrok w sprawie Travisa Clarka.

Były ksiądz z USA skazany. Skandal ujawnił przypadkowy świadek
Były ksiądz z USA skazany. To co zrobił jest skandaliczne (Policja)

W poniedziałek zapadł wyrok w sprawie byłego księdza. Travis Clark został skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu za współżycie z dwiema kobieta w kościele. Oprócz tego otrzymał karę tysiąca dolarów grzywny.

Bulwersująca sprawa wydarzyła się w 2020 roku, gdy katolicki ksiądz został nakryty przez przechodnia, który zaniepokoił się światłem w oknach kościoła św. Piotra i Pawła w Pearl River w Luizjanie.

Świadek zobaczył duchownego, który na ołtarzu współżył z dwiema kobietami. 37-letni duchowny był przywiązany do ołtarza - czytamy w artykule "New York Post".
Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła

Funkcjonariusze policji, którzy zostali wezwani do kościoła, odkryli zamontowaną na statywie kamerę, która rejestrowała ich igraszki. Mundurowi ustalili, że wszystko działo się za zgodą każdego z uczestników, jednak i tak cała trójka: ksiądz Travis Clark, 23-letnia Melissa Chang i 41-letnia Mindy Dixon, została aresztowana i musiała złożyć wyjaśnienia.

Mężczyzna i kobiety zostali skazani

Jak czytamy, całą trójkę oskarżono o niestosowne zachowanie w świętym miejscu. Inne zdanie miał adwokat oskarżonych, jednak sąd nie uwierzył jego tłumaczeniom. Były duchowny został skazany na 3 lata w zawieszeniu, a obie kobiety na dwa lata.

Według arcybiskupa z Nowego Orleanu - Gregory'ego Aymonda, ołtarz został spalony w następstwie "demonicznego" postępowania Travisa Clarka, a nowy ołtarz został stworzony w listopadzie 2020 roku.

Travis Clark, który został wyświęcony w 2013 roku, został usunięty ze stanowiska wkrótce po aresztowaniu. Oprócz tego zapłacił kościołowi odszkodowanie w wysokości 8 tysięcy dolarów.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić