Były prezes rosyjskiego giganta trafił na front. Walczy po stronie Ukrainy

Igor Wołobujew wstąpił do ukraińskiego legionu "Wolność Rosji". Były wiceprezes Gazprombanku razem z innymi Rosjaninami postanowił sprzeciwić się inwazji na Ukrainę. Media obiegło nagranie, jak Wołobujew uczestniczy w specjalnie zorganizowanym treningu strzeleckim.

Były prezes rosyjskiego giganta trafił na front. Walczy po stronie Ukrainy
Były prezes Gazprombanku Igor Wołobujew walczy po stronie Ukrainy (Twitter, Nexta)

Jeszcze pod koniec marca 50-letni Igor Wołobujew wyjechał do Ukrainy, by dać odpór rosyjskiej inwazji. W rozmowie z agencją Reutera przyznał, że sam ma ukraińskie korzenie. Dodał, że polityka Władimira Putina prowadzi Rosję ku upadkowi.

Wyjechał na Ukrainę już w marcu. Były prezes Gazprombanku stawia czoła żołnierzom Putina

W sobotę serwis Nexta opublikował nagranie ukazujące byłego wiceprezesa Gazprombanku na treningu strzeleckim. Igor Wołobujew oddaje na filmie kilka strzałów z karabinu. Po chwili zwraca się do oglądających.

Służę w legionie "Wolność Rosji". Jeżeli wy także nienawidzicie reżimu Putina, chcecie żeby Rosja była wolna i demokratyczna, to dołączajcie do nas – powiedział.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińskie służby utworzyły legion składający się z Rosjan i Białorusinów

Legion "Wolność Rosji", znany także jako "Wolna Rosja" został utworzony w kwietniu 2022 roku. Składa się z Rosjan i Białorusinów, którzy zgodzili się walczyć po stronie Ukrainy. Jego członkowie są rekrutowani przez ukraińskie służby specjalne.

Symbolem wojskowych jest biało-niebiesko-biała flaga. Nawiązuje ona do biało-niebiesko-czerwonego sztandaru Federacji Rosyjskiej.

Obejrzyj także: Działania wojenne w Ukrainie. "Ofensywę ukraińską można ocenić jako sukces"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić