aktualizacja 

"Były zamachy na Putina". Podali, kto chciał go zabić

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow uważa, że przeprowadzono nieudane zamachy na Władimira Putina. Do jednego z nich miało dojść po rozpoczęciu pełnowymiarowej wojny przeciwko Ukrainie. O słowach cytowanych przez portal "Ukraińska Prawda" mówi cały świat. Kto próbował wyeliminować prezydenta Rosji?

"Były zamachy na Putina". Podali, kto chciał go zabić
Władimir Putin [PAP/EPA. MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK] (PAP, mikhail)

Władimir Putin drży o własne życie? Na jego śmierć niewątpliwie liczy wielu wrogów. Z ustaleń ukraińskiego wywiadu wynika, że prezydent Federacji Rosyjskiej mógł stracić życie już dwa miesiące temu.

Były zamachy na Putina... Nie tak dawno był nawet zamach ze strony, jak to się mówi, "przedstawicieli Kaukazu". To niepubliczna informacja. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce. Było to około dwóch miesięcy temu - powiedział "Ukraińskiej Prawdzie" lider wywiadu wojskowego Kyryło Budanow.

Szczegółów dotyczących wspomnianego zdarzenia nie podano. Trudno więc domniemywać, jak mogła wyglądać próba zamachu.

Powtarzam, był nieudany. Nie ma żadnego rozgłosu o tym zdarzeniu, ale miało to miejsce - zaznaczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

"Ukraińska Prawda" przypomina, że niedawno Budanow ocenił, iż Putin znalazł się w "ślepej uliczce". Nie może bowiem ani zakończyć wojny przeciwko Ukrainie, ani jej wystarczająco szybko wygrać. Stąd tak długie i krwawe działania na terenach należących do naszych wschodnich sąsiadów.

Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: PTA
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić