Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Całowali się na oczach całej Polski. Dżulian skazany. Zadziałał art. 255

592
Podziel się:

Dżulian M. nawoływał do przemocy wobec gejów. Swój nienawistny komentarz zamieścił pod artykułem o ślubie bydgoskich lekarzy Macieja Sochy i Mateusza Wartęgi. Hejter niedawno usłyszał wyrok w tej sprawie.

Całowali się na oczach całej Polski. Dżulian skazany. Zadziałał art. 255
Para lekarzy - Maciej Socha i Mateusz Wartęga podczas uroczystości weselnej. (Agencja Gazeta, Fot. Roman Bosiacki / Agencja Gazeta)

Mimo że w Polsce nie ma prawa, które zezwalałoby na zawieranie związków małżeńskich przez pary homoseksualne, w sierpniu 2021r. para znanych polskich lekarzy zorganizowała symboliczny ślub w Bydgoszczy.

Maciej Socha i Mateusz Wartęga chcieli powiedzieć symboliczne "biorę cię za męża" w otoczeniu najbliższych. Ślub medyków wywołał duże emocje wśród opinii publicznej. Niestety znaleźli się i tacy, którzy w skandaliczny sposób komentowali sprawę.

Pod jednym z facebookowych postów informujących o ślubie lekarzy Dżulian M. napisał: "Debilizm od razu kulka w leb a nie jakieś mataczenie seksualności pier**lnal by raz i dwa problemy z glowy dziecka zadnego xhociaz by nie skrzywdzil nie ma na takie cos tlumaczenia za jaja i do gory powiesic" - [pisownia oryginalna]

Dżulian M. skazany

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Niemal miesiąc temu Dżulian M. usłyszał zarzuty. W niedzielę 16 stycznia OMZRiK poinformował na Facebooku, iż sędzia Sądu Rejonowego w Koninie Anna Leśniewska Barczyk nie miała wątpliwości i wydała wyrok nakazowy: 5 miesięcy ograniczenia wolności z koniecznością świadczenia nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Ponadto wyrok w sprawie Dżuliana M. ma być opublikowany na koszt skazanego w "Przeglądzie Konińskim" zaraz po jego uprawomocnieniu. Wyrok wydano na początku stycznia.

Bardzo cieszymy się z wyroku sądu, bo chcemy wierzyć, że będzie on przyczynkiem do refleksji dla osób, które się o nim dowiedzą, i uświadomienia Polakom, jak powszechna jest nienawiść wobec gejów. Skorzystaliśmy z pomocy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył doniesienie o tym, że pan Dżulian M. nawołuje do zamordowania nas - mówią lekarze w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"

- Homofobia powinna być penalizowana, podobnie jak zachowania rasistowskie. Jednak nie chodzi nam o kary ani zemstę, ale wyrok ten to kolejny mały krok do ochrony osób LGBT+. Następnym razem każdy, kto chce siać nienawiść, przypomni sobie, że jednak nie jest bezkarny - dodają Socha i Wartęga.

Prezes OMZRiK Konrad Dulkowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznał, że "bardzo często prokuratury w Polsce odmawiały ścigania przestępstw nienawiści wobec osób LGBT+, tłumacząc się brakiem odpowiednich przepisów".

My, od ponad dwóch lat, powołujemy się na art. 255 mówiący o nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. I jesteśmy skuteczni. Do dziś mamy już kilkadziesiąt wyroków skazujących za tego typu przestępstwa - dodaje prezes OMZRiK. cyt. przez "GW".
Zobacz także: Zadała "jedno i proste" pytanie wiceministrowi z PiS. Oto, co odpowiedział
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(592)
Dorian
5 miesięcy temu
Mówi się, że Homoseksualiści stanowią 2 % społeczeństwa i nie dlatego bo tylko tyle ich jest ale dlatego bo tylko nieliczni mieli odwagę się ujawnić. Homoseksualistów i ludzi, którzy nie zawarli małżeństwa oraz nie mają dzieci od tysiącleci padają ofiarom szykan, ostracyzmu i prześladowań. A ludzie pchają się w małżeństwa hetero i ribią dzieci bo to jest wygodne dla Elit i władców żeby mieć niewolników, którzy będą na nich robić i ginąć na wojnach dla interesów elit. Kiedyś do indoktrynacji i propagandy ustrojów społecznych służyły religie bo kiedyś nie było internetu, mediów, prasy a czytać potrafiły tylko elity. I dlatego działała inkwizycja, i z tego powodu od tysiącleci zmusza się ludzi do wiary w Bogów, wyznawania religii państwowych i zawierania małżeństw w świątyniach i religie nakazują być hetero, posiadać jak najwięcej dzieci i demonizują innowierców, apostatów, niewierzących, homoseksualistów, bezdzietnych, nieżonatych oraz niezamężne itd
Szczery
5 miesięcy temu
Ludzie wolą samodzielnie myśleć i żyć po swojemu zamiast pod dyktando patriarchalnych kultów i ich ksiąg. Kiedyś nie było mass mediów, telewizji, gazet itd oraz internetu i elektryczność, więc w celu indoktrynacji i propagandy ustrojów społecznych zgadnij czego używano? Oczywiście religii. Dobrze to pokazuje Mulan, czy gra o tron. A władcy i elity oraz kapłaństwo kultów pomagającym owym elitom i sojusz tronu z ołtarzem służyły właśnie po to żeby ludzie robili na owe elity, wiecznie im wybaczały i pod pretekstem walki o ojczyznę walczyli na wojnach elit i robili na te elity i władców oraz żeby dla elit produkowano następne pokolenia niewolników i dlatego w feudalnej Europie zabijano heretyków bo chrześcijaństwo służyło feudalnemu systemowi a heretyków zabijano bo byli przeciwnikami kultu religijnego stworzonego jako pomoc Patrycjuszom, królom i feudalnemu ustrojowi. A osoby niezamężne i mieszkające same częściej były posądzane i skazywane w procesach o czary i herezje niż osoby zamężne, dziećmi, które się nie izolowały a przede wszystkim pokazywały się w kościołach bo było to wygodne dla Elit i ustroju.
Stary polak
5 miesięcy temu
Chodzi o możliwość wyrażenia swojego obrzydzenia nie o nawoływanie do przemocy
wanderer
5 miesięcy temu
jest okoliczność łagodząca: obnoszenie się z imieniem DŻULIAN musi być "niewąską" traumą
lump z Pragi
5 miesięcy temu
Mam prawo nienawidzieć kogo chcę i nie będziecie mnie lewaki uczyć co jest dobre a co złe.
Anioł Stanis...
6 miesięcy temu
Nauka radziecka zna podobne przypadki.Kiedyś w Charkowie dali ślub dwóm mężczyznom. Wszyscy krzyczeli pomyłka, pomyłka. I co powiecie ? Po roku urodziły się im bliżnięta.
Kasia123
6 miesięcy temu
Komentarze w większości niesmaczne. Polacy jednak jesteście daleko z tolerancją. Nie liczy się kolor skóry, orientacja czy narodowość. Każdy człowiek jest taki sam! Każdemu należy się szacunek. Oni tacy są i już. Czy krzywdzą kogoś tym? A jeśli dodatkowo sa wspaniałymi, dobrymi ludźmi? Czy wypada ich piętnować?
Heteroseksual...
6 miesięcy temu
Osobiście czuję się urażony i zniesmaczony. Proszę mnie unikać. Ja nie będę czytał.
Rozdział XXV ...
6 miesięcy temu
Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.
a fujjj
6 miesięcy temu
nie chciał bym byc leczony przez cacaowe towarzystwo :(
zak.opcja nie...
6 miesięcy temu
Jestem tolerancyjny, ale jak dwóch homo się całuje, to niestety bierze mnie obrzydzenie.
Najgorszy to
6 miesięcy temu
ten z tyłu
Obserwator 03
6 miesięcy temu
Publicznie przyznali, że lubią anal, szacun :D
The Heart of ...
6 miesięcy temu
Dwóch moich znajomych gejów tak się ze mną napiło, że zostali leżec w garażu...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić