o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Cenckiewicz skazany za mema z Nitrasem

485
Podziel się

Niecodzienne rozstrzygnięcie zapadło przed Sądem Okręgowym w Szczecinie w sprawie mema z posłem Sławomirem Nitrasem. Autor obrazka, szef Wojskowego Biura Historycznego dr hab. Sławomir Cenckiewicz, został skazany za naruszenie dobrego imienia polityka. Sąd orzekł, że historyk musi zapłacić grzywnę oraz przeprosić posła.

Cenckiewicz skazany za mema z Nitrasem
Sąd uznał, że Sławomir Cenckiewicz naruszył dobre imię polityka KO Sławomira Nitrasa (Twitter)
bDXSoSJN

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł już w maju 2019 roku. W ocenie Sądu Okręgowego w Szczecinie, zdjęcie Sławomira Nitrasa wraz z cytatem z kodeksu karnego znieważyło posła Koalicji Obywatelskiej. Sławomirowi Cenckiewiczowi nakazano przeprosić parlamentarzystę oraz zapłacić 5 tys. złotych na rzecz hospicjum. W czwartek sąd podtrzymał swoje postanowienie i wyrok się uprawomocnił.

Kuriozum stało się faktem! Sąd uznał że podanie na Twitterze zabawnego mema o pośle Nitrasie narusza jego jakże dobre imię i reputację. No i kosztuje sporo – ocenił Cenckiewicz.
bDXSoSJP

Mem warty 5 tys. złotych. Kuriozalny wyrok szczecińskiego sądu

Według relacji Cenckiewicza poseł Nitras miał przybyć na jedną rozprawę bez dowodu osobistego. Po wyroku, historyk raz jeszcze wrzucił na swojego Twittera mema, za którego został skazany. Podkreślił, że wyroku wykonywać nie zamierza i że złoży apelację.

Uwaga: to jest mem warty 5 tys. złotych – napisał.
bDXSoSJV

Mem naruszył dobre imię posła KO. "Niech będzie to przestrogą"

Głos w sprawie zabrał także sam Sławomir Nitras. Podkreślił, że "nie ma zgody na język nienawiści i pogardy". W szczególności ma tyczyć się to osób na wysokich stanowiskach.

Ten wyrok niech będzie przestrogą – napisał.
bDXSoSJW

Obejrzyj także: Awantura w Sejmie z udziałem Terleckiego i Nitrasa. Marek Pęk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXSoSKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(485)
Cookie
miesiąc temu
Czyli zachowanie Cenckiewicza nie jest poprawne . Został ukarany ale nie uznał swojej winy tylko uderza dalej !!!
Rodak z USA
miesiąc temu
Przeciez sam widzialem jak kamera pokazala, ze grzebal w czyich rzeczch w Sejmie. To ja to widzialem w Ameryce a Sad w Polsce nie widzial.
Tom
miesiąc temu
Rynsztokowy język "mema" jest doskonałym dowodem na poziom pisowskich "elyt" oraz dobrym dowodem ws przeciwko zabójcy Pana Adamowicza. To właśnie z powodu ich języka, rodzi się nienawiść, która doprowadza do tragedii. Ale inteligencja pisowska wykształcona na moskiewskich standardach nie dorosła do tego.
bDXSoSKr
uczciwy obywa...
miesiąc temu
Jak sąd moze stanać w obronie tego chuligana,którego zachowania są skandaliczne?!To jest skandal mieć takiego posła w sejmie!!!!!
gość
miesiąc temu
Cenckiewicz-zamilcz,ale już!!!!!!!
Polak
miesiąc temu
Śmiechu warte, w dzisiejszych czasach to wstyd być sędzią niestety. Gdzie sędzia powinien być autorytetem, a przynosi wstyd!!!!
oli
miesiąc temu
NITRASA PRZEPROSIĆ TO SIĘ NIE MIEŚĆI W GŁOWIE A KIEDY NITRAS PRZEPROSI TYCH POPYCHANYCH I JEGO CHAMSKIE WYSTĄPIENIA . POWINIEN MIEĆ ZABRANY IMMUNITET
Junior
miesiąc temu
Poproszę o mema z Obajtkiem.
sędzia
miesiąc temu
kalosz
Darek
miesiąc temu
To co dzieje się w sadach jest przerażajace , tam wszystko stoi na głowie, tylko wojna może to zmienic
JAR
miesiąc temu
NO COŻ,TO SĄ SKUTKI POBŁAŻANIA NITRASOWI ,KTÓRY ZA SWOJE CHAMSKIE WYSTAPIENIA I CZYNY W SEJMIE I POZA NIM JUZ DAWNO POWINIEN STANĄĆ PRZED SĄDEM.SĄDY NOJMANA JEDNAK DZIAŁAJĄ.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE.
Prawda
miesiąc temu
A dlaczego te sady nie osadzaja za pobicie prawicowych dziennikarzy albo lewicowych politykow ktorzy obrazaja na kazdym kroku,bo dalej w tych sadach orzeka specjalna kasta ,ktora ma za zadanie chronic swoich tak jak mowil Niuman z PO
amber
miesiąc temu
A kiedy Nitras zostanie ukarany.
bDXSoSKj
ASDA
miesiąc temu
Mafia w togach !A ta mafia ma imię i nazwisko? czy dalej będzie po komuszemu "sądy"
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić