Pizza w Krynicy Morskiej. Czytelniczka nie wytrzymała, pokazała cenę

1330

Jedna z czytelniczek Wirtualnej Polski postanowiła zamówić posiłek z restauracji w Krynicy Morskiej (woj. pomorskie). Gdy otworzyła menu i zobaczyła cenę najdroższej pizzy, była w szoku. Okazało się, że za pozycję z owocami morza należy zapłacić aż 84 złote.

Pizza w Krynicy Morskiej. Czytelniczka nie wytrzymała, pokazała cenę
Czytelniczka nie wierzyła własnym oczom. Niewiele osób stać na pizzę za 84 złote (Getty Images)

Menu, którego zdjęcie nadesłała pani Agata, czytelniczka Wirtualnej Polski, pochodzi z Karczmy Krynickiej. Najdroższą pozycją w karcie okazała się pizza frutti di mare: należy zapłacić za nią aż 42 złote, a w powiększonej wersji – 84.

Pizza za ponad 80 złotych. Ceny nad morzem wciąż zadziwiają

Pani Agata ostatecznie nie zdecydowała się na pizzę z owocami morza, łososiem, serem i ziołowym sosem pomidorowym – ani w standardowej, ani powiększonej wersji. Zamiast tego czytelniczka WP skusiła się na Margherittę, która nie zawierała żadnych ryb, lecz była w o wiele przystępniejszej cenie.

Pizza była w porządku, przyjechała ciepła, chrupiąca. Zamawiałam też sałatkę grecką, to była porażka, nie przywieźli sosu. Ktoś pewnie zapomniał, ale nie odebrali telefonu drugi raz – relacjonuje pani Agata w liście do Wirtualnej Polski.

Redakcja WP zdecydowała się na kontakt z Karczmą Krynicką. Okazało się, że tak wysoka cena pizzy z owocami morza to konsekwencja lockdownu, który poważnie nadszarpnął budżet restauracji i wymusił podniesienie cen. Nie uzyskano jednak odpowiedzi na pytanie, ile pozycja frutti di mare kosztowała w 2020 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Rachunek od państwa. Blisko 30 tys. zł na głowę
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić