Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
HNM | 
aktualizacja 

Chcesz dać taki prezent pod choinkę? Katolicka stacja: te zabawki powodują opętanie

78

Radio Niepokalanów opublikowało listę zabawek, których nie wolno kupić i podarować w formie prezentu na gwiazdkę dzieciom. Jak twierdzi rozgłośnia, mogą spowodować ich zniewolenie, a nawet opętanie przez demona!

Chcesz dać taki prezent pod choinkę? Katolicka stacja: te zabawki powodują opętanie
Zdjęcie ilustracyjne. (Unsplash.com)

W środowisku kościelnym nie ma jednego stanowiska co do tzw. "zagrożeń duchowych". Jedni księża twierdzą, że te jak najbardziej istnieją i mogą być przyczyną zniewolenia lub opętania. Inni mają co do tego ogromne wątpliwości, a opowieści o zagrożeniach duchowych traktują jako infantylizację religii - jak choćby udzielający się w mediach ks. prof. Kobyliński. Jedni zakazują czytania "Harry'ego Pottera", a inni, jak popularny dominikanin o. Szustak, czasem chętnie polecają lekturę J.K. Rowling, widząc w niej wiele pożytecznego przesłania.

Radio Niepokalanów opublikowało jakiś czas temu listę "zakazanych zabawek". Są one zagrożeniem duchowym dla dzieci. Mają rzekomo promować magię i zachęcać do jej uprawiania młodych.

Na liście zabawek, które autorzy wymienili, znalazły się oczywiście także te bardzo modne i popularne lat. Za wszelką cenę nie można ich kupić dzieciom, bo rzekomo może to namącić w ich duszach. Oto lista:

  • Lalki "zombie"
  • Bakugany
  • Laleczki Vood Doo
  • Laleczki z serii "Monster High"
  • Wszystko, co związane jest z "Harrym Potterem"
  • Zabawki, na których jest symbol pentagramu
  • Zabawki, których celem jest przywoływanie duchów
  • Zabawki, których celem jest uczenie się rzucania magicznych zaklęć
  • Żołnierzyki, czołgi, a także wszystkie zabawki, które wprowadzają w negatywny, mroczny klimat wojny i śmierci
  • Kucyki Pony
  • Zabawki, które mają symbole czaszek
  • Zabawki, które w jakikolwiek sposób nawiązują do wampirów
  • Zabawki, które wyglądem przypominają demony lub diabły
  • Zabawki, które uczą wróżenia (np. z kart)
  • Wszystko, co związane jest z marką Hello Kitty

Lista jest długa, momentami przerażająca, a momentami także zabawna. Większość internautów, komentująca poradnik, stwierdziła, że choć nie wierzy w "moc", jaką rzekomo mają mieć zabawki, to części z nich nie kupiłaby swoim dzieciom z innych przyczyn, niż obawa przed zagrożeniami duchowymi. Rodzice nie kupiliby ich, ponieważ niektóre, np. te wyglądające jak trupy, są "wstrętne" i "nie chcieliby, aby ich dzieci bawiły się czymś takim".

Lista przygotowana została z myślą o świętach Bożego Narodzenia. Ma wskazywać rodzicom drogę na zakupach i podpowiadać im co warto, a czego nie warto kupić na gwiazdkowy prezent swoim pociechom.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Rozświetlił nocne niebo nad brazylijską Taquarą. Mieszkańcy poszukują kawałków meteorytu
Wymieniają Polskę. Holendrzy publikują niepokojący raport
Groźny wirus na horyzoncie? Alarm w Wielkopolsce
Chciała obniżyć gorączkę u syna. Niemal skazała go na śmierć
Zełenski: Na Kijów spadła rakieta z amerykańskimi częściami
To koniec czarterów, jakie znamy? Itaka uruchamia własną linię lotniczą
Zatrzymany na granicy. Turecki kurier migrantów złapany
Niezwykła piłkarska rodzina. Talent przekazywany w genach
Szczere słowa kardynała. Mówi, czy mógłby zostać papieżem
Przełomowe odkrycie naukowców z Gdańska. Powoduje parazytozy
Trener Polaków był w furii. Niecodzienne słowa do sędziego
Chcesz pomóc, a przeszkadzasz. Denerwujący nawyk Polaków w restauracjach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić