Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Chcesz zrobić zakupy? Uwaga! Od poniedziałku wielkie zmiany w sklepach

20
Podziel się

Jeżeli planowałeś wybrać się na poświąteczne zakupy, to być może czeka cię weryfikacja tych zamiarów. To dlatego, że od poniedziałku 28 grudnia w życie wchodzą bardzo poważne ograniczenia dot. handlu.

Chcesz zrobić zakupy? Uwaga! Od poniedziałku wielkie zmiany w sklepach
(Getty Images)
bEUqwDit

28 grudnia rozpoczyna się narodowa kwarantanna. To oznacza m.in. bardzo poważne obostrzenia w handlu. Po raz kolejny w trakcie pandemii koronawirusa zamknięte zostaną centra handlowe.

W galeriach otwarte będą wyłącznie wybrane sklepy. Nadal zrobimy zakupy spożywcze, a ponadto będziemy mogli zaopatrzyć się w niezbędne produkty w drogeriach, aptekach, kioskach czy też księgarniach.

bEUqwDiv

Otwarte będą też sklepy budowlane i meblowe, a także z artykułami dla zwierząt, sklepy motoryzacyjne i punkty usługowe. Swobodnie będziemy mogli skorzystać z usług fryzjerskich, pocztowych czy też bankowych.

Sylwester. Do której zakupy?

Utrudnień w handlu w najbliższych dniach będzie naprawdę sporo. Nie dość, że wiele sklepów zostanie zamkniętych, to jeszcze 31 grudnia mnóstwo punktów handlowych będzie działać krócej.

Wciąż obowiązują również godziny dla seniorów. W dni powszednie od 10:00 do 12:00 zakupy mogą zrobić wyłącznie osoby, które ukończyły 60. rok życia.

bEUqwDiB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqwDiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Jkl
11 miesięcy temu
Wprowadzili kwarantannę narodową i po niej powiedzą, ze brak zachorowań, to efekt szczepień. W tak prostu i prymitywny sposób opychają towar, od którego sprzedaży biorą sowitą prowizję.
Olo
11 miesięcy temu
W Niemczech kilka dni temu gość zginął w wypadku samochodowym na autostradzie. I teraz pytanie: na co umarł?😷😷😷😷😷. Na korone.
Terra
11 miesięcy temu
To samo z lekarzami. W przychodniach się boją covidu i przyjmują na telefon. Ci sami lekarze w prywatnych gabinetach za sowite pieniądze przyjmują prywatnie. To jak to jest? Boją się, czy nie? Wynika, że raz się boją, a raz się nie boją! Trzeba ich leczyć, bo to nienormalny objaw!
bEUqwDiX
lllllllllll
11 miesięcy temu
a restauracja w sejmie czynna
gosc
11 miesięcy temu
Ta, bo fryzjer ważniejszy niż knajpa, a salon meblowy ważniejszy niż hotel. Do tego się to sprowadza, że kto mniej protestował ten ma zamknięte, a kto więcej ten ma otwarte. To nie kwarantanna tylko jakiś skrajnie bezsensowny wymysł, który kładzie na łaopatki TYLKO WYBRANE gałęzie gospodarki w Polsce. Bo Angela kazała? Co???
:-/
11 miesięcy temu
Dlaczego nie zamknęli zakładów fryzjerskich czy sklepów meblowych? Przecież do przeżycia nie są one potrzebne. Kiczem jest również zakaz wynajmu mieszkania krótko i długoterminowo. Czy mają tu na myśli pokój u kogoś "na ferie" czy na serio całkowicie puste mieszkanie się do tego zalicza (dla tych których nie stać na kupno tylko wynajem)?
Gosc
11 miesięcy temu
Do Tipcia. Byl juz taki jeden co wymyslil alkohol od 13, cos w tym stylu co godziny dla seniora. Podobne rzady , podobne zakazy i nakazy:-)
stara
11 miesięcy temu
Jestem niepełnosprawna.Mam 58 lat.Nie mogę zrobić zakupów w wygodnych dla mnie godzinach bo pełen wigoru "STARUSZEK"mknie po sklepie.HEJ, HEJ GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ???????????????????
nickt
11 miesięcy temu
ale odbędą się od 11 stycznia egzaminy zawodowe w szkołach
Iwka
11 miesięcy temu
Grał może już ktoś w te grę z prezesem? ☺️🤭
Tipcia
11 miesięcy temu
Chyba nic nie przebije godzin dla seniora. Ktoś to wymyślił chyba po kielichu.... 😁
wolny
11 miesięcy temu
te galerie mogą byc caly czas zamkniete , mozna bez nich żyć
bzzz
11 miesięcy temu
sklepy internetowe sa otwarte 24 h na dobe , po co wypisywać te bzdury?
bEUqwDiP
loki
11 miesięcy temu
mam dużo forsy i żadne restrykcje mnie nie obchodzą:) szkoda mi zwykłych ludzi, ja żyję jak żyłem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić