aktualizacja 

Narodowa kwarantanna. Sprawdź nowe obostrzenia

3

Koronawirus nie odpuszcza, co doprowadziło do tego, że rząd postanowił wprowadzić kolejną porcję ograniczeń. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 28 grudnia. Co oznacza narodowa kwarantanna?

Narodowa kwarantanna. Sprawdź nowe obostrzenia
Sylwester 2020. Wiadomo jakie obostrzenia będą obowiązywać (Pixabay)

Wielu Polaków wściekło się, słysząc o nowych obostrzeniach wprowadzanych przez rząd. Nie brakuje głosów, że to tak naprawdę kolejny "cichy" lockdown. Oficjalnie okres od 28 grudnia do 17 stycznia nazwano narodową kwarantanną.

Sylwester 2020. Oto obostrzenia

Śmiało można stwierdzić, że ten Sylwester będzie po prostu... dziwny. W noc sylwestrową obowiązywać będzie tzw. godzina policyjna. Chodzi o zakaz przemieszczania się, który zostanie wprowadzony 31 grudnia o godz. 19 i potrwa do 1 stycznia, godz. 6:00.

Narodowa kwarantanna. Od 28 grudnia nowe obostrzenia

Od 28 grudnia do 17 stycznia na pewno zamknięte będą stoki narciarskie. Rząd zapowiedział również zamknięcie hoteli. Czy podróże służbowe będą dozwolone? Minister zdrowia podał, że hotele będą dostępne wyłącznie dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte będą też hotele pracownicze.

To jednak nie wszystko. Zamknięte będą też galerie handlowe, poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami i prasą, a także wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi.

Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko dla profesjonalistów. Poza tym wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić