"Chciał być sam". Oblał żonę benzyną i podpalił. Koszmarny finał

11

W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarła 52-latka, którą na początku maja mąż oblał benzyną i podpalił. Prokuratura w Łodzi w najbliższych dniach planuje zmienić zarzuty dla mężczyzny. Będzie on teraz odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

"Chciał być sam". Oblał żonę benzyną i podpalił. Koszmarny finał
Oblał żonę benzyną i podpalił. Kobieta zmarła (Policja Łódź)

Do tragedii doszło w piątek 3 maja w gminie Koluszki około godziny 16:20. 50-latek oblał żonę benzyną i podpalił.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta weszła do altanki, gdzie przebywał podejrzany. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ok. 1,2 promila. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że żona przyszła i zaczęła robić mu wyrzuty, a on w tym czasie chciał być sam.

W złości chwycił znajdującą się nieopodal butelkę z zawartością benzyny przeznaczonej do kosiarki i chlusnął nią w stronę żony, oblewając jej tułów. Następnie posiadaną przy sobie zapalniczką podpalił kobietę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 02.04, godzina 16:50

Przerażony tym, co się stało, próbował ją gasić. Wezwana została straż i pogotowie. Pokrzywdzona z oparzeniami 40 proc. powierzchni ciała i dróg oddechowych trafiła do Specjalistycznego Szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Oblał żonę benzyną i podpalił. Kobieta zmarła

50-latek został zatrzymany. Następnie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu na trzy miesiące.

Mężczyzna w wyjaśnieniach złożonych przed prokuratorem opisał przebieg zdarzenia, twierdząc jednocześnie, że nie chciał zabić swojej żony. Niestety, mimo starań lekarzy, życia kobiety nie udało się uratować - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

W związku z tym konieczna jest zmiana kwalifikacji prawnej. Na najbliższe dni planowane jest ogłoszenie 50-latkowi zarzutu dokonania zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu od 15 lat więzienia do dożywocia.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić