aktualizacja 

Chciała kupić Thermomix. Szybko tego pożałowała

84

Mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego w woj. podlaskim chciała kupić przez internet wielofunkcyjne urządzenie do gotowania. Kliknęła w link przesłany przez rzekomą sprzedającą i przelała pieniądze. Zaraz po tym kontakt z ogłoszeniodawcą się urwał.

Chciała kupić Thermomix. Szybko tego pożałowała
Zdjęcie podglądowe. (Policja)

Coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych oraz portali aukcyjnych. Jest to wykorzystywane przez oszustów, którzy nie przebierają w środkach, bazując przede wszystkim na naiwności i nieświadomości przeciętnego użytkownika Internetu.

Do wysokomazowieckich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu i poinformowała o oszustwie podczas zakupu w internecie. 25-latka na jednym z portali społecznościowych zainteresowała się ofertą sprzedaży popularnego urządzenia wielofunkcyjnego do gotowania.

Podczas rozmowy ze sprzedającą, ustaliła cenę urządzenia oraz warunki zakupu. Kobieta według podanej instrukcji przez oszustkę weszła w przesłany link, a następnie wygenerowała kod BLIK i przesłała 3 tysiące złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Kobieta szybko nabrała podejrzeń

Sprzedająca zapewniała, że wyśle towar jak tylko otrzyma pieniądze. Jeszcze tego samego dnia, 25-latka nabrała podejrzeń, że może to być oszustwo.

Dokładnie przyjrzała się otrzymanemu linkowi i wtedy zobaczyła, że różni się on od innych dodatkowymi znakami. Kobieta zwróciła na to uwagę rzekomej sprzedającej, a ta ją zablokowała. Do tej chwili mieszkanka powiatu nie otrzymała urządzenia, ani zwrotu pieniędzy - relacjonuje policja

Policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów w internecie. Warto dokładnie sprawdzać sprzedającego, a także towar, który nas interesuje.

Szczególnie weryfikujmy niezwykle atrakcyjne oferty sprzedaży. Może się okazać, że mocno zaniżona cena to tylko przykrywka, a transakcja jest oszustwem - apelują policjanci.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić