Chciała wrócić do Izraela. Samolot zawrócił przed samą granicą

W sobotę, 7 października, nad ranem Izrael został zaatakowany przez Hamas. W chwili napaści Żaneta Uba, Polka, która na co dzień wraz z mężem Nirem i kotką Wandzią mieszka w Tel Awiwie przebywała poza granicami kraju. Teraz próbuje wrócić do Izraela i swojego ukochanego.

Chciała wrócić do Izraela. Samolot zawrócił przed samą granicą
Chciała wrócić do Izraela. Samolot zawrócił przed samą granicą (EPA, PAP, MOHAMMED SABER)

Żaneta Uba to Polka, która na co dzień wraz z mężem Nirem i kotką Wandzią mieszka w Tel Awiwie. Dobrze znana jest miłośnikom Izraela, gdyż od lat prowadzi kanał na YouTubie.

Kobieta w swoich filmikach w interesujący sposób opowiada o tym, jak żyje się na Bliskim Wschodzie, uczy podstawowych słów z języku hebrajskim, a także pyta Izraelczyków, co myślą o Polsce i Polakach.

Chciała wrócić do Izraela. Samolot zawrócił przed samą granicą

Kiedy w sobotę, 7 października, nad ranem ze Strefy Gazy, kontrolowanej przez radykalny Hamas, przeprowadzono zmasowany ostrzał rakietowy terytorium Izraela, była poza swoim stałym miejscem zamieszkania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 04.10, godzina 16:50

Teraz chce dostać się do Tel Awiwu.

Sytuacja jest skomplikowana. Miałam dzisiaj (8 października - przypis red.) o godz. 6 rano lot z Warszawy do Tel Awiwu. Jednak przed samą granicą z Izraelem samolot zawrócił i poinformowano nas, że lądujemy na Cyprze. Potem zawróciliśmy do Warszawy - relacjonuje w rozmowie z "Faktem" Żaneta Uba.

Kobieta jest bezpieczna i czeka na nowe informacje u rodziców. - Nie ma mnie w związku z tym na miejscu. Co jest chyba gorsze od bycia tam. Mój mąż, przyjaciele: wszyscy są przerażeni. Nie wychodzą z domu, mam nadzieję, że akurat w tę część Tel Awiwu nic nie uderzy - dodaje.

Atak Hamasu na Izrael

W rozmowie z gazetą przyznała, że - jej zdaniem - izraelskie naloty nie zakończą się szybko.

Rozmawiam z moim mężem cały czas i mówi, że to może potrwać dłużej ze względu na zakładników, których schwytał Hamas - wyjaśnia.

Źródło: FAKT

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić