Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Chcieli, by papież umarł. Wstrząsające wyznanie Franciszka

52
Podziel się

Dramatyczną historią podzielił się ze słowackimi jezuitami podczas spotkania w Bratysławie papież Franciszek. Stwierdził, że wiele osób pragnęło w ostatnim czasie jego śmierci. Zapis rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie "La Civilta Cattolica".

Chcieli, by papież umarł. Wstrząsające wyznanie Franciszka
Papież Franciszek podzielił się wstrząsającym wyznaniem (Getty Images, Franco Origlia)
bELdFVph

Franciszek spotkał się 12 września z jezuitami ze Słowacji. Przyznał, że w Watykanie "odbywały się spotkania prałatów", którzy myśleli, że jego stan zdrowia jest bardzo poważny. Mieli także przygotowywać już konklawe.

Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.
bELdFVpj

Papież szczerze o swoim stanie zdrowia. Do operacji przekonał go pielęgniarz

Franciszek 4 lipca przeszedł operację okrężnicy. Opowiedział, że początkowo nie chciał się na nią zdecydować. Miał jednak przekonać go pielęgniarz.

Pielęgniarze czasem rozumieją sytuację lepiej niż lekarze, bo są w bezpośrednim kontakcie z pacjentami – uważa Franciszek.
bELdFVpp

"Drugi raz uratowano mi życie". Franciszek wspomina powikłania po operacji

Papież jakiś czas temu podzielił się ze światem inną dramatyczną historią. Ponad 60 lat temu życie miała uratować mu doświadczona pielęgniarka.

To drugi raz, kiedy sanitariusz ratuje mi życie. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1957 roku – opowiedział w rozmowie z hiszpańskim radiem Cope.

Włoska zakonnica i pielęgniarka Cornelii Caraglio opiekowała się wtedy Franciszkiem po operacji wycięcia górnego prawego płata jednego z płuc. Za jej namową lekarze zmienili metodę leczenia, co miało uratować życie przyszłego papieża.

bELdFVpq

Obejrzyj także: Jak papież powinien zareagować na to, co się dzieje w Kanadzie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdFVpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
64 lata
miesiąc temu
Te komentarze rania moje uczuca
Cyrus
miesiąc temu
Jedraszewski do Watykanu to był by teatr
Maksymilian
miesiąc temu
Wielu Papieży miało swoich zwolenników jak i przeciwników, czyli ludzi którzy ich uwielbiali jak i nienawidzili, nawet za murami Watykanu było mnóstwo takich którzy działali przeciwko innym papieżom i chcieli zająć ich miejsce i niektórym się to udawało obecny papież także ma tych co go popierają jak i tych którzy go nie znoszą.. Problem polega na tym że różni Papieże jak i inni hierarchowie Kościoła Katolickiego sami zapracowali na słuszną krytykę.. tym bardziej że kościół Katolicki tak samo jak i inne religie, służył mamonie, pieniądzu, rozkoszom i władzy, a nie Bogu, Kościół Katolicki zawsze był związany z polityką i tak samo jak wiele innych religii zadawał śmierć i cierpienie i zawsze wykorzystywał wiarę w Boga do różnych swoich celów niemających nic wspólnego z Bogiem, Kościół Katolicki podążał według swojego widzimisię niezgodnie z naukami zawartymi w Piśmie Świętym, tworząc też nie bibilijne, niezgodne ze Słowem Bożym doktryny i wprowadzając do tradycji różne pogańskie zwyczaje i obrzędy i pod płaszczykiem wiary różnymi swoimi działaniami kierował i kieruje ludzi nie do Boga lecz w odwrotną stronę..
bELdFVpL
Św terasa
miesiąc temu
Ten papież jest ok, bo ten Jan Wojtyła to masakra tylko wspierał pedofilię i zwiedzał świat za naszą kasę z konkordatu
Lsa
miesiąc temu
Ojcze Święty żyj nam długo módl się za nami i prowadź nas
Zygi z Legnic...
miesiąc temu
Jeśli jest to możliwe, to Papieża Franciszek niech żyje w dobrym zdrowiu nawet 100 lat, a może jeszcze więcej. Ci co zacierali już łapki na Jego odej ście napewno są mocno zawiedzeni😁
analityk
miesiąc temu
Przeciwnicy Franciszka nie używajcie takich mocnych słów, zachowajmy kulturę. Wrogowie kościoła są specjalistami od takiego wulgarnego języka. Natomiast prawdą jest, że Franciszek w złym kierunku prowadzi kościół. Ale od soboru watykańskiego II (a nawet wcześniej) wszyscy papieże prowadzą politykę liberalną (metodą salami). Taka jest linia Watykanu od wielu lat (dostosować się do świata). Kościół ma kościoły, ale wrogowie mają media(oraz szkoły, instytucje itd.) A to one dziś "wychowują i kształtują" społeczeństwa zachodu(czytaj- piorą mózgi). Wynik tego starcia jest do przewidzenia. Franciszek nie jest tu żadnym złym wyjątkiem, poprzedni papieże też byli liberalni w wielu sprawach. Wrogowie i krytycy kościoła katolickiego powinni popierać kościół a nie atakować gdyż razem idą w tym samym kierunku. Z tą różnicą że kościół wolniej.
Swojak
miesiąc temu
Lepiej żeby papież żył wiele lat ale to co mówi i robi ojciec święty wielu się nie podoba i chcieli by jak najszybciej aby papież umarł, a oni wsadza swojego pupila dadzą mu pastoral i sprawa księży zbokow się załatwi. Wasze niedoczekanie
Zulgur
miesiąc temu
Nawet nie muszę czytać. Ten typ powinien dawno zdechnąć za to co robi ! Jest szatańskim sługą bo inaczej go nie można nazwać. Popieranie chorej ideologii LGBT czy terrorystycznej organizacji BLM a do tego poparcie polityki szczepień i propagowanie fałszywej pandemii. Ma krew na rękach! Benedykt XVI gdy abdykował mówiło się że jest już na końcu sił i dlatego chce w spokoju umrzeć a tu no patrzcie żyje i to ile lat po ustąpieniu ze stanowiska. Są akta w których jasno wynika że został zmuszony do tego siłą...
Wojciech
miesiąc temu
Tak jedraszewski rydzyk dziwisz pisze małą na tyle założyli
Gość
miesiąc temu
TO JEST TYLKO MISTRZ ZAKONU,KTOREMU PRZEWODNICZY--PRAWDZIWA NAZA TEJ SEKTY ZAKONNEJ BRZMI ZAKON RZYMSKI. W PUZNIEJSZYM CZASIE ZMIENILI NA KATOLICKI, KTORY NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z BOGIEM I NAZARENCZYKIEM CHITEM DOMENA TO BRAĆ I CZERPAĆ ZYSKI ---NIC W ZAMIAN NIE DAWAĆ OD SIEBIE. WSZELAKIEGO RODZAJU MODLITWY SAMI WYPISALI NA SWÓJ UŻYTEK. PAŃSTWA ICH SPONSORUJĄ. OPRUCZ TEGO ZA KAŻDOM POSŁUGĘ POSIADAJĄ CENNIKI. ŚW TETESA Z KALKUTY BYLA SPONSOROWANA PRZEZ DARCZYŃCÓW KOŚCIÓŁ OD SIEBIE NIE DAŁ ANI PENSA. NAJWIEKSZY ZŁEM NA ZIEMI SĄ WŁAŚNIE ONI. GWALCOM MOLESTUJĄ OBECNIE. W PRZESZŁOŚCI DOPUSZCZALI SIE MORDOWANIA W IMIĘ BOGA. TORTURAMI CZY PALENIEM NA STOSIE. PRZEZ 1,500 LAT WYMORDOWALI WIECEJ LUDZI NA ZIEMI NIZ WSZYSCY DESPOCI NAPRZYKLAD STALIN I HITLER,
Marcin K
miesiąc temu
Może to jest i papież ale katolicki to na pewno NIE
Pablooo
miesiąc temu
Widziałem w nim antychrysta od początku.
bELdFVpD
Renata
miesiąc temu
Pierwszy papież, który ma odwagę zmieniać i zbliżać się do idei nauk pierwotnego chrześcijaństwa. Wyprowadzić kościół do ludzi. Oby żył i działał jak najdłużej. Skoro już dwa razy uratowano mu życie, to znaczy, że Jego misja jeszcze nie jest skończona.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić