aktualizacja 

Chcieli kupić papierosy, po czym okradli sklep. Mieli tylko 13 i 14 lat

110

2 tys. zł ukradli ze sklepu w centrum Lublina dwoje nastolatków, którzy uciekli z ośrodka wychowawczego. Wcześniej próbowali kupić papierosy. Jak się okazało, byli już poszukiwani przez policję za inne przestępstwa.

Chcieli kupić papierosy, po czym okradli sklep. Mieli tylko 13 i 14 lat
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Ivan Mezhui)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 lipca w centrum Lublina. Po południu policjanci otrzymali informację, że w jednym z kiosków doszło do rozboju. Osoba, która zgłosiła sprawę na policję, poinformowała, że sprawcy to "młodzi mężczyźni", którzy próbowali kupić papierosy.

Zastraszyli ekspedientkę i okradli sklep

Po chwili wszedł do środka i odpychając oraz zastraszając, obezwładnił ekspedientkę. Następnie okradli cały utarg niewielkiego sklepu - około 2 tys. złotych i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci skierowali na miejsce patrole.

Ponadto od razu przekazali informację do monitoringu miejskiego. Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze namierzyli sprawców na dworcu autobusowym. Okazali się nimi... 13 i 14-letni mieszkańcy Lublina, którzy byli poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Dokonali innych przestępstw

Jak przekazuje komenda policji w Lublinie, nieletni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Ponadto policjanci mają dowody na to, że sprawcy dokonali innych przestępstw na terenie Lublina.

Dzień wcześniej 14-latek dopuścił się kradzieży zuchwałej, wyrywając torebkę na ulicy. Dodatkowo na swoim koncie mają kilka innych kradzież. Łącznie starszy z nich będzie odpowiadał za 5 czynów natomiast młodszy za 3 - wylicza nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Jak dodają funkcjonariusze, sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Po wykonaniu czynności obaj wrócą do placówki wychowawczej.

Zobacz także: Polscy policjanci w Chorwacji. Co robią na miejscu?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić