o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Chcieli zamordować dziennikarza. Zbyt często atakował Putina

1
Podziel się

Według gruzińskiego rządu Rosjanie planowali zamordować dziennikarza, który otwarcie atakował politykę Władimira Putina. W plan zabójstwa miał zamieszany również przywódca Czeczeni, Ramzan Kadyrow.

Chcieli zamordować dziennikarza. Zbyt często atakował Putina
Gruziński dziennikarz miał być zamordowany z powodu bardzo ostrych słów wobec Władimira Putina i jego rodziców. (PAP, PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
bDyQFVeJ

Według premiera Gruzji, Giorgi Gacharii, rosyjskie służby planowały zabójstwo gruzińskiego dziennikarza, który mocno atakował politykę Władimira Putina. Do zabójstwa nie doszło ponieważ wysłany przez Rosję zabójca miał zostać aresztowany przez policję.

Dziennikarz, Giorgi Gabunia, w lipcu zeszłego roku w bardzo ostrych słowach oskarżył Putina o to, że jest "plugawym najeźdźcą". W trakcie programu transmitowanego po rosyjsku w gruzińskiej telewizji Rustavi 2, Gabunia miał też obrażać rodziców prezydenta Rosji, życząc jego matce, aby "spłonęła w piekle, razem z jego ojcem".

Czytaj także:

bDyQFVeL

Rosjanie chcieli zabić dziennikarza?

Gruzińskie służby poinformowały na początku tego tygodnia, że na terenie kraju został aresztowany posługujący się fałszywymi dokumentami obywatel Rosji, który "mógł być zamieszany w plany zabójstwa". Dziennikarze gruzińskiej stacji Mtavari TV, twierdzą, że zabójca został wysłany przez prezydenta Czeczenii, Ramzana Kadyrowa.

Nasze służby wykryły próbę popełnienia bardzo poważnego przestępstwa - poinformował premier Gacharia.
bDyQFVeR

Gruzja i Rosja znajdują się w poważnym konflikcie od 2008 roku, kiedy to interwencja Moskwy doprowadziła do przejęcia dwóch separatystycznych republik - Abchazji i Osetii Południowej. Od tego czasu między oboma państwami istnieją bardzo napięte stosunki, a gruzińska opinia publiczna oraz rząd zdecydowanie występują przeciwko polityce Władimira Putina.

Zobacz także: Norylsk. Katastrofa ekologiczna w Rosji. Paliwo coraz bliżej Oceanu Arktycznego

bDyQFVfm
KOMENTARZE
(1)
FILUTEK z L.
7 miesięcy temu
gdyby ruscy faktycznie chcieli tego skrobaka załatwić to nikt by im w tym nie przeszkodził.
Najnowsze komentarze (1)
FILUTEK z L.
7 miesięcy temu
gdyby ruscy faktycznie chcieli tego skrobaka załatwić to nikt by im w tym nie przeszkodził.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić