Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
A. M.
|

Prezydent Rosji przerwał milczenie. Putin komentuje zamieszki w USA

141
Podziel się:

Władimir Putin skrytykował w niedzielę manifestacje pod hasłem Black Lives Matter, toczące się w Stanach Zjednoczonych i wielu innych państwach świata. Zdaniem prezydenta Rosji prowokowanie przemocy przez manifestantów przyniesie szkody państwu.

Prezydent Rosji przerwał milczenie. Putin komentuje zamieszki w USA
Władimir Putin potępia antyrasistowskie protesty w Stanach Zjednoczonych (Getty Images)

Władimir Putin udzielił w niedzielę pierwszego wywiadu od początku pandemii. Oprócz rozmowy na temat radzenia sobie z kryzysem w związku z COVID-19, został zapytany także o manifestacje toczące się w wielu państwach świata po śmierci George'a Floyda w Minneapolis.

Putin skrytykował działania manifestantów oraz prowokowanie przemocy wśród tłumu. Przywódca Rosji w wywiadzie dla telewizji Rossija-1 uznał, że jeśli walka manifestantów o prawa zamieni się w chaos i zamieszki, to nie widzi nic dobrego dla kraju.

Putin: "Pandemia koronawirusa rzuciła światło na ogólne problemy"

Władimir Putin uznał również protesty za oznakę "głęboko zakorzenionych kryzysów wewnętrznych" w Stanach Zjednoczonych, łączących zamieszki z pandemią koronawirusa i ukazujące problemy w państwie.

Prezydent Rosji wypowiedział się także na temat manifestacji w Europie. Zapytany o reakcje na demonstracje w Europie i burzenie posągów, Putin powiedział, że "jest to niewątpliwie destrukcyjne zjawisko".

Zobacz także: Przerwanie rozejmu w Syrii. Atak powietrzny na rebeliantów

Zobacz także: Przerwanie rozejmu w Syrii. Atak powietrzny na rebeliantów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
Karin
7 miesięcy temu
Na jakiś czas zapomnieliśmy o Syrii. A przecież syryjscy uchodźcy powinni wreszcie wrócić do swoich domów i jak najszybciej rozpocząć odbudowę swojego życia. I znów destabilizacją popisali się "Angole" szkolący i zbrojący w bazach na terenie Turcji rebeliantów zwanych "Turkmenami". Do tego niezapraszani ale kradnący syryjską ropę i transportujący ją przez Turcję na własne zbiornikowce "Jankesi" i ostrzeliwujący irańskie bazy wojskowe na terenie Syrii Izraelczycy. Nawet Polacy wysługując się "Jankesom" szkolili ewentualnych rebeliantów na terenie Jordanii, ale chyba do użycia tych grup nie doszło.
Rosja jest
rok temu
wielonarodowym i wielojęzycznym krajem, w którym każdy naród( w tym także mieszkańcy Dagestanu, gdzie mówi się w wielu językach, a na dodatek część z tych języków do dziś nie ma formy pisemnej i alfabetu) ma konstytucyjne prawo do używania swojego języka na równi z językiem rosyjskim. Jest też (widoczna także w dziedzinach związanych z tzw. wysoką kulturą: muzyka, film, teatr, literatura etc.) grupa Rosjan pochodzenia żydowskiego. Rządzenie największym powierzchniowo krajem na świecie(położonym na dwóch kontynentach) nie jest łatwe, ale w Rosji nie spotkałam się z wrogością wobec któregokolwiek narodu.W USA ciągle są tarcia na linii biali- Afroamerykanie. Nie ma takich tarć na linii potomkowie Indian-biali, albo potomkowie Indian- Afroamerykanie. Dziwne jest to, że te wszystkie akcje są inicjowane głównie przez Afroamerykanów nasilają się, kiedy coś się stanie czarnemu przestępcy-recydywiście. W Polsce można powiedzieć, że ktoś jest biały, ale o czarnoskórym nie można powiedzieć, że jest czarny, albo, że jest M....nem. Nawet się okazało, że wierszyk z elementarza Falskiego propaguje ponoć ra..zm, choć mówi o M....nku Bambo w sposób sympatyczny i ciepły.
Michaił
2 lata temu
Dla Władimira to chyba #blackliveNOmatter
wacek
2 lata temu
"a u was biją murzynów"... tak to było. I tak jest.kto pamieta to wie. Reszta nie musi bo i tak nic nie wie.
brrr
2 lata temu
Prezydent Putin to przywódca, idący z Prezydentem Trumpem pod prąd. Nie akceptują NWO Nowego Porządku Świata
Da da da
2 lata temu
Władimir is ołrajt
stevan
2 lata temu
Pisze ktoś: wypłacić odszkodowania murzynom. No to przepiją, przegrają w kasynach, tak jak nasi cyganie. Taki już ich charakter. A założą biznesy? Bankructwo murowane!
Johny
2 lata temu
Pierwszy raz i chyba ostatni kiedy zgadzam się z Władkiem.
Marecki
2 lata temu
A co z opozycja w Rosji chyba jej nie ma i wszyscy żyją szczęśliwi.
Marecki
2 lata temu
A co z opozycja w Rosji chyba jej nie ma i wszyscy żyją szczęśliwi.
Goldengecko
2 lata temu
Rosja i Białoruś nie plują na swoich obywateli kosztem imigrantów
bolo
2 lata temu
Putin jedno mówi a drugie robi nie wieżę że nie dolewa oliwy do ognia w USA
zuziol
2 lata temu
Co do USA czasu się nie cofnie, wymordowano Indian, sprowadzano Niewolników - wyrządzono wiele zła i na pewno jest tam jakaś grupa mniejsza lub większa o poglądach rasistowskich jak pewnie w każdym kraju są ludzie o wąskim światopoglądzie. Powinno to iśc w kierunku zadośćuczynienia. Powinno się rozszerzyć rezerwaty dla Indian, dać im w tych miejscach jeszcze większą autonomię. Afroamerykanom wypłacić odszkodowania, i dać wybór albo jednorazową kasę żeby zaczęli nowe życie i wyszli ze slumsów albo jak chcą mogą wrócić do Afryki z dożywotnimi godnymi pensjami od rządu i zamknąć ten temat raz na zawsze. Po prostu w jakiś sposób się dogadać i budować wspólnie przyszłość.
Tempora
2 lata temu
Kiedyś propaganda radziecka wyła: "A w USA biją murzynów!" teraz propaganda Putina wyje "Dobrze, że w USA biją murzynów!" - tak się boją podobnych zamieszek w Rosji...chichot historii
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić