aktualizacja 

Chińczycy pogrążają się w żałobie. To największa tragedia tego roku

78

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w prowincji Kuejczou w południowych Chinach. Jest to najgorsze tego typu wydarzenie w Państwie Środka w całym 2022 roku. Przewożący niespełna 50 osób autobus, jak relacjonowali policjanci, "przewrócił się na bok".

Chińczycy pogrążają się w żałobie. To największa tragedia tego roku
Wypadek chińskiego autobusu. Nie żyje kilkadziesiąt osób (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, China News Service)

Jak informuje portal India Today, wypadek miał miejsce w niedzielę 18 września. W chwili zdarzenia w autobusie znajdowało się łącznie 47 osób.

Wypadek autobusu w Chinach. Zginęła ponad połowa pasażerów

Rzecznik chińskiej policji potwierdził, że w wyniku wypadku zginęło 27 osób. Pozostałe 20 również odniosło obrażenia i zostały opatrzone przez ratowników medycznych na miejscu.

Prowincja Kuejczou, gdzie doszło do wypadku, uchodzi za ubogi region. Górski teren jest zamieszkiwany przez reprezentantów kilku mniejszości etnicznych. Zamieszkuje go sześć milionów osób. Lokalny rząd nie radzi sobie z walką z pandemią COVID-19, a według oficjalnych szacunków obecnie na koronawirusa choruje tam 900 mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jaki cel mają Chiny? Ekspert tłumaczy

Według ustaleń VOA News wypadek miał miejsce, kiedy we wczesnych godzinach rannych autobus jechał autostradą. Wielu Chińczyków wyrażało za pośrednictwem mediów społecznościowych zdumienie, że pojazd o tej porze poruszał się na tego typu trasie.

Wypadek w Kuejczou, jak podkreśla India Today, jest najgorszą w skutkach tego typu tragedią, jaka dotknęła Chińczyków w 2022 roku. Innym poważnym zdarzeniem było wykolejenie się pociągu, do którego doszło w czerwcu, również w prowincji Kuejczou.

Mimo że w tym roku w Chinach nie było poważniejszego wypadku z udziałem autobusu, najwięcej osób zginęło w marcu 2022. Wówczas doszło do katastrofy lotniczej z udziałem chińskiego odrzutowca, która przyniosła śmierć wszystkim 132 obecnym na pokładzie pasażerom i członkom załogi.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić