Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Chiny nakładają gigantyczny podatek. To zemsta za śledztwo w sprawie koronawirusa

617
Podziel się:

Chiny nakładają 80-procentowe cło na dotkniętą suszą Australię. Ma to być kara za komentarze dotyczące epidemii koronawirusa i naleganie na wszczęcie w tej sprawie śledztwa w tej sprawie.

Chiny mszczą się za słowa australijskiego premiera.
Chiny mszczą się za słowa australijskiego premiera. (Getty Images)

Chiny nałożyły aż 80-procentowe cło na eksportowany z Australii jęczmień. To zagranie jest określane jako zemsta za ostatnie słowa australijskiego premiera. Scott Morrison zażądał w kwietniu niezależnego śledztwa w sprawie COVID-19, które miałoby dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności wybuchu pandemii koronawirusa w Chinach.

Wszystkie kraje członkowskie WHO powinny poprzeć tę ideę - zachęcał Morrison
.

Pekin uznał to za przejaw niechęci do Chin. Od razu zagrożono, że jeśli Australia dalej będzie nalegać na śledztwo to może mieć to negatywne skutki w porozumieniu handlowym, na którym gospodarka Australii zyskuje 153 mld dolarów.

Zobacz także WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Chiny ogłosiły w poniedziałek wzrost podatku od eksportu jęczmienia. Teraz będzie wynosił aż 80,5 proc. Nowe opłaty zaczną obowiązywać od 19 maja. Według chińskiego Ministerstwa Handlu pozostaną bez zmian przez najbliższe pięć lat. Minister handlu Australii Simon Birmingham wydał w tej sprawie oświadczenie.

Australia jest głęboko rozczarowana decyzją Chin o nałożeniu ceł na australijski jęczmień – powiedział mediom.

Chiny od lat są na pierwszym miejscu w kwestii australijskiego eksportu. Ponad 33 proc. całkowitego eksportu wędruje do Chin, co przynosi Australii 135 mld dolarów zysków. Nagła decyzja Chin może doprowadzić do pogłębionego kryzysu Po ostatnich doniesieniach Australia szuka nowego rynku zbytu. Trwają już rozmowy z Arabią Saudyjską i Indonezją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(617)
Katolik
3 miesiące temu
Tym różni się Demokracja od Dyktatury ,ale Kraje z Dyktaturą-reżimem popierają się a Dyktatorzy tylko marzą by byli Nimi do samej śmierci a nadzieja społeczeństwa na zmiany jak w Demokracji nie istnieje . Całe życie ten sam Dyktator,ale jakoś u Arabów jest ok. umieją się dzielić Dobrem -.
Piootr
2 lata temu
Jak widać Komuna na Świecie i dyktatura maja się dobrze -wstyd w XXI w.
owies
2 lata temu
To czyj i kto eksportuje ten jęczmień.Chińczycy czy Australijczycy?
Okinczyc
3 lata temu
Panie Dziennikarzu, nie mozna nalozyc cla na Australie bo jest to kraj a nie produkt. A propos, gdzie Pan skonczyl studia dziennikarskie?
Tak
3 lata temu
Niemcy nie zapłacili Polsce reparacji II wojny światowej, a czy zrobią to winni za straty związane z Covid 19?
vbh
3 lata temu
tania sila robocza
mysliciel
3 lata temu
Proponowalbym zjednoczenie uni i maly wjazd na chiny tak jak w afganie ameryka rzekoma niosla pomoc ^^ w chinach podobnie rozegrac temat,obalic rzad ustawic nowa wladze i nowe porozumienia beda obowiazywaly :) pewne jest jedno. To od tych smieciowatych Chin sie zaczal wirus a ksoztem niego ilu nas poleglo z calego swiata. KTOS POWINIEN ZA TO BEKNĄĆ A NIE TYLKO SRUTU TUTU W MEDIACH. szeroko zakrojone sledztwo w tej sprawie powinno byc trwajace 24/7 az do skutku. To my powinnismy na te zoltki nalozyc clo i podatki, wszedzie jest produkt made in chaina. Chcecie go sprzedawac zoltki ? to placcie wiecej + dodatek za koronke ktora wyszla od was.
olo
3 lata temu
Chiny to komunizm a komunizm jest zły i tyle.
kto to pisze
3 lata temu
... naleganie na wszczęcie w tej sprawie śledztwa w tej sprawie.
wszędzie oni
3 lata temu
Szymon Birmingham to chyba rdzenny Australijczyk, Aborygen?
Robert
3 lata temu
Krótko.Chiny to potęga.Mocarstwo światowe pod wieloma względami.Polityka zagraniczna Chin spowodowała że dzierżą one w swoich rękach bardzo wiele "sznurków"za które w zależności od potrzeb pociągają.A kto na to pozwala?Ano ci wszyscy wielcy politycy świata zachodniego poczynając od USA,których gospodarka jest poważnie zadłużona wobec Chin.Trzeba sobie uzmysłowić że Chiny liczą prawie 2 mld obywateli.Lojalnych obywateli.Także tych poza granicami Chin.
Ekonomista
3 lata temu
Nie kumam kto komu płaci cło?
Gang Rena
3 lata temu
W Chinach na zlecenie koncernów farmaceutycznych, jak: Bayer - Monasanto albo Sandoz, prowadzono testy na ludziach nowych leków mogących zastąpić nieskuteczne dzisiaj antybiotyki. Niestety zmutowany do testów retrowirus wydostał się razem z króliczkami na zewnątrz. A Bruksela milczy.
Młyn
3 lata temu
Brak zrozumienia podstawowych pojęć: import - eksport Jaki portal tacy komentatorzy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić