o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Chiny nakładają gigantyczny podatek. To zemsta za śledztwo w sprawie koronawirusa

616
Podziel się

Chiny nakładają 80-procentowe cło na dotkniętą suszą Australię. Ma to być kara za komentarze dotyczące epidemii koronawirusa i naleganie na wszczęcie w tej sprawie śledztwa w tej sprawie.

Chiny mszczą się za słowa australijskiego premiera.
Chiny mszczą się za słowa australijskiego premiera. (Getty Images)
bDUJHSkB

Chiny nałożyły aż 80-procentowe cło na eksportowany z Australii jęczmień. To zagranie jest określane jako zemsta za ostatnie słowa australijskiego premiera. Scott Morrison zażądał w kwietniu niezależnego śledztwa w sprawie COVID-19, które miałoby dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności wybuchu pandemii koronawirusa w Chinach.

Wszystkie kraje członkowskie WHO powinny poprzeć tę ideę - zachęcał Morrison
.

bDUJHSkD

Pekin uznał to za przejaw niechęci do Chin. Od razu zagrożono, że jeśli Australia dalej będzie nalegać na śledztwo to może mieć to negatywne skutki w porozumieniu handlowym, na którym gospodarka Australii zyskuje 153 mld dolarów.

Zobacz także WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Chiny ogłosiły w poniedziałek wzrost podatku od eksportu jęczmienia. Teraz będzie wynosił aż 80,5 proc. Nowe opłaty zaczną obowiązywać od 19 maja. Według chińskiego Ministerstwa Handlu pozostaną bez zmian przez najbliższe pięć lat. Minister handlu Australii Simon Birmingham wydał w tej sprawie oświadczenie.

bDUJHSkJ

Australia jest głęboko rozczarowana decyzją Chin o nałożeniu ceł na australijski jęczmień – powiedział mediom.

Chiny od lat są na pierwszym miejscu w kwestii australijskiego eksportu. Ponad 33 proc. całkowitego eksportu wędruje do Chin, co przynosi Australii 135 mld dolarów zysków. Nagła decyzja Chin może doprowadzić do pogłębionego kryzysu Po ostatnich doniesieniach Australia szuka nowego rynku zbytu. Trwają już rozmowy z Arabią Saudyjską i Indonezją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUJHSle
KOMENTARZE
(616)
weterynarz
11 miesięcy temu
Za dużo ważnych strategicznie gałęzi przemysłu ma swoje fabryki tylko w Chinach . Np. Farmaceutyczny. Bez Chin aktualnie nie ma czym leczyć Europejczyków bo w ChRL są wszystkie wytwórnie najpotrzebniejszych leków . Kto na to pozwolił to już inna sprawa.
Iiiwonnnnaaa
11 miesięcy temu
A ja dzisiaj kupiłam dwie gry edukacyjne dla dzieci polskiej produkcji,bardzo fajne kupujcie ludzie nasze produkty.
Klorel
11 miesięcy temu
Czekajcie, bo się pogubiłem."Chiny ogłosiły w poniedziałek wzrost podatku od eksportu jęczmienia" to znaczy że zwiększyły podatek na swój jęczmień, który sprzedają."Australia jest głęboko rozczarowana decyzją Chin o nałożeniu ceł na australijski jęczmień" tu już mówimy o australijskim jęczmieniu. Wniosek: Chiny sprzedają australijski jęczmień po wyższej cenie. A może dziennikarz nie rozróżnia importu od eksportu ?
bDUJHSlf
al2
11 miesięcy temu
Jak Australia nałoży 80% albo i więcej cła na cały Chiński eksport, potrzebne produkty kupi w Wietnamie, Indiach i innych krajach, to kto straci więcej? Moim zdaniem Chiny. Chińczykom wydaje się że są niezastąpieni,ale rzeczywistość może ich szybko sprowadzić na ziemię.Przy tak rozkręconej gospodarce ograniczenie eksportu o choć 10% może się skończyć bezrobociem i wybuchem społecznym w Chinach.Tym bardziej że wiele państw zamierza wycofać część produkcji z Chin do siebie.
Emil
11 miesięcy temu
wiem, że dużo rzeczy jest z chin i nie da się zastąpić pewnych towarów innymi niż z chin ale róbmy przemyślane zakupy sprawdzajmy co gdzie zostało wyprodukowane - są przecież wietnam, turcja, indonezja, tajlandia itp. chinom nie można już ufać, a do tego się wypierają i przez nich tego wirusa wiele złego dzieje się na świecie począwszy od utraty pracy, podniesienia cen kończąc na śmierci. Nawet na głupich maseczkach zarabiają od świata miliardy dolarów
Najnowsze komentarze (616)
Piootr
2 miesiące temu
Jak widać Komuna na Świecie i dyktatura maja się dobrze -wstyd w XXI w.
owies
7 miesięcy temu
To czyj i kto eksportuje ten jęczmień.Chińczycy czy Australijczycy?
Okinczyc
11 miesięcy temu
Panie Dziennikarzu, nie mozna nalozyc cla na Australie bo jest to kraj a nie produkt. A propos, gdzie Pan skonczyl studia dziennikarskie?
Tak
11 miesięcy temu
Niemcy nie zapłacili Polsce reparacji II wojny światowej, a czy zrobią to winni za straty związane z Covid 19?
vbh
11 miesięcy temu
tania sila robocza
mysliciel
11 miesięcy temu
Proponowalbym zjednoczenie uni i maly wjazd na chiny tak jak w afganie ameryka rzekoma niosla pomoc ^^ w chinach podobnie rozegrac temat,obalic rzad ustawic nowa wladze i nowe porozumienia beda obowiazywaly :) pewne jest jedno. To od tych smieciowatych Chin sie zaczal wirus a ksoztem niego ilu nas poleglo z calego swiata. KTOS POWINIEN ZA TO BEKNĄĆ A NIE TYLKO SRUTU TUTU W MEDIACH. szeroko zakrojone sledztwo w tej sprawie powinno byc trwajace 24/7 az do skutku. To my powinnismy na te zoltki nalozyc clo i podatki, wszedzie jest produkt made in chaina. Chcecie go sprzedawac zoltki ? to placcie wiecej + dodatek za koronke ktora wyszla od was.
olo
11 miesięcy temu
Chiny to komunizm a komunizm jest zły i tyle.
kto to pisze
11 miesięcy temu
... naleganie na wszczęcie w tej sprawie śledztwa w tej sprawie.
bDUJHSkX
wszędzie oni
11 miesięcy temu
Szymon Birmingham to chyba rdzenny Australijczyk, Aborygen?
Robert
11 miesięcy temu
Krótko.Chiny to potęga.Mocarstwo światowe pod wieloma względami.Polityka zagraniczna Chin spowodowała że dzierżą one w swoich rękach bardzo wiele "sznurków"za które w zależności od potrzeb pociągają.A kto na to pozwala?Ano ci wszyscy wielcy politycy świata zachodniego poczynając od USA,których gospodarka jest poważnie zadłużona wobec Chin.Trzeba sobie uzmysłowić że Chiny liczą prawie 2 mld obywateli.Lojalnych obywateli.Także tych poza granicami Chin.
Ekonomista
11 miesięcy temu
Nie kumam kto komu płaci cło?
Gang Rena
11 miesięcy temu
W Chinach na zlecenie koncernów farmaceutycznych, jak: Bayer - Monasanto albo Sandoz, prowadzono testy na ludziach nowych leków mogących zastąpić nieskuteczne dzisiaj antybiotyki. Niestety zmutowany do testów retrowirus wydostał się razem z króliczkami na zewnątrz. A Bruksela milczy.
Młyn
11 miesięcy temu
Brak zrozumienia podstawowych pojęć: import - eksport Jaki portal tacy komentatorzy
Młynarz
11 miesięcy temu
Kompletny brak rozumienia pojęć: import - eksport - czyli bełkot - jaki portal tacy współpracownicy - wstyd!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić