Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Chiny ustąpiły Donaldowi Trumpowi. Karne taryfy zawieszone

93
Podziel się

Komunistyczna Partia Chin zdecydowała się na spełnienie żądań Stanów Zjednoczonych. Karne taryfy, którymi obłożono amerykańskie towary, zostaną zawieszone. Do podjęcia tych kroków Chińczyków skłoniły groźby wysunięte przez Donalda Trumpa.

Chiny ustąpiły Donaldowi Trumpowi. Karne taryfy zawieszone
(Getty Images)
bCZpttVN

Według ustaleń Associated Press taryfy zostały zwieszone do 19 maja 2021 roku. Dotyczyły one 79 towarów, w tym między innymi środków dezynfekujących czy radarów.

Jak Donald Trump przekonał Chiny do zawieszenia karnych taryf?

Zawieszenie karnych taryf nastąpiło, ponieważ Donald Trump zagroził rozwiązaniem dotychczasowej umowy z Chinami. Oba państwa zawarły ją w styczniu 2020 roku. Zgodnie z postanowieniami rząd USA zrezygnował z podwyżek ceł, a Chińczycy zobowiązali się do zakupy dużej ilości amerykańskich płodów rolnych.

bCZpttVP

Gdyby Chiny nie ustąpiły, umowa gospodarcza obowiązywałaby jedynie do 3 maja 2020 roku. Prezydent nakłonił również komunistyczny rząd, aby wznowił import amerykańskiej soi. Jak podkreśla Associated Press, Donald Trump zdecydował się na ten krok mimo obaw międzynarodowej społeczności, że z powodu pandemii COVID-19 kraj nie będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Chiny i USA zdecydowały się także na podjęcie kolejnych negocjacji handlowych. Negocjatorzy obu stron mieli dążyć do stworzenia sprzyjających warunków dla międzynarodowej współpracy gospodarczej. Jednak na razie dyskusje zostały zawieszone i żadne z państw nie poinformowało, kiedy prawdopodobnie odbędzie się kolejne spotkanie.

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

bCZpttVV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZpttWq
KOMENTARZE
(93)
Geri
5 miesięcy temu
To teraz tylko czekać jak lada moment ogłoszą przełom w walce z covid_19 i wszystko powoli wróci do normy
rectus
5 miesięcy temu
Cały świat dał się wkręcić chiński biznes i cały świat uzależnił się od chińskiej produkcji wyrobów gotowych, komponentów do produkcji leków, produkcja metali rzadkich, czy pierwiastków rzadkich. To niedpowiedzialni politycy zaniechali produkcji w wielu ważnych dziedzinach na terenie swojego kraju czy nawet takiej organizacji jak UE, maseczki kupuje cała Europa w Chinach bo nie można podzielić i przydzielić takiej produkcji w Europie, sprzęt elektroniczny, sprzęt typu typu wiertarka, szlifierka kątowa trzeba produkować w Chinach, skuter w Chinach, rower w Chinach. Czy to nie aby te kraje tak chciały wyeksportować CO2 chwaląc się niską emisją. Nic prostszego tylko przydzielić wielkość CO2 za tą produkcję do każdego kraju który umieścił tam produkcje własnych marek. Jako pierwszy na to zareagował prezydent Trump wracając produkcję do kraju.
PoznaniaK
5 miesięcy temu
Świetny prezydent.Z Chinami trzeba twardo.Intel otwiera niwe fabryki ale już nie w Chinach a w USA.Tak samo pewna firma Tajwańska też ptwiera fabrykę w USA.Tak trzymać ! Europa (i my) też musimy pstawić na produkcję u siebie !!
bCZpttWr
.JA_JO
5 miesięcy temu
Na razie Chiny nie prą do wojny. W peewnym momencie to sie zmieni.Wtedy nikomu do smiechu nie bedzie.
razabi
5 miesięcy temu
Zagroził, że jak się nie wycofają to dostaną kolejną puszkę pandory.
Najnowsze komentarze (93)
kura
4 miesiące temu
Największy zbrodniarz wszech czasów powinien być zniszczony i żadne rokowania z tym bandyckim krajem
fydr
5 miesięcy temu
globalne straszenie srandemią
Gluś
5 miesięcy temu
no to teraz agentura wpływu w wasalskich mendiach już będzie zluzowana, już wykonali zadanie i nie będą krytykować WHO i Chin.
Lee ung
5 miesięcy temu
Tramp to gość wie jak zagrać musi jeszcze pograć z parszywa opozycją w Polsce i zniszczyć to badzie i ok będzie
wielkość g5
5 miesięcy temu
Polska powinna zacząć produkować smarfony.
Koala
5 miesięcy temu
I co mohiery od wyzwiska na USA? Wy Putinowce
Bell 407
5 miesięcy temu
Donald był grzeczny, to chiny dały mu marchewkę
pot
5 miesięcy temu
Kogo to obchodzi?????
bCZpttWj
Fyhcg
5 miesięcy temu
Super Trumpf potrafi prowadzic i trzymac chiny za pysk
DHL j
5 miesięcy temu
Trumpf jest niesamowity, konkretny bardzo dobrze chiny trzeba trzymac w szachu. Oni sobie za duzo pozwalajs
oko
5 miesięcy temu
kiedy ostatnio Chiny uległy Trumpowi, po kilku miesiącach dostaliśmy koronawirusa! Aż strach pomyśleć, bo scenariusz się powtarza.
Yale
5 miesięcy temu
Tak trzeba postepowac z wszystkimi komunistami.Czy z Chin czy PiS.Twardo lac te bande po pyskach, jak mawial Ronald Reagan
Anka
5 miesięcy temu
Szczerze mówiąc na wolność absolutną nie stać ani nas, ani nikogo na świecie. Jeśli mam wybierać hegemona, wolę Wuja Sama, niż Chińczyków. Żółta rasa to obcy dla nas kulturowo i zamknięty świat, uzależnienia od nich już dzisiaj wychodzi nam bokiem !
Edek
5 miesięcy temu
Prawda jest zgoła inna maseczki rękawiczki pójdą do USA w Europie będą ochlapany . Wygrana polega n przegranej dobry cwaniak
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić