Chłopiec powiedział wszystko policji. To może być przestroga dla innych

106

Policjanci z gminy Oława (woj. dolnośląskie) stanęli przed nie lada zadaniem, kiedy zaopiekowali się chłopcem, który uciekł swojej babci. Z rozmowy z sześciolatkiem wynikało że tęsknota była powodem, dla którego ulotnił się z domu.

Chłopiec powiedział wszystko policji. To może być przestroga dla innych
Policjanci zrobili chłopcu zdjęcie (Policja)

Opisana przez policjantów sprawa może być przestrogą dla innych. 27 lipca około godziny 19:20 dyżurny oławskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie. Mieszkanka gminy Oława poinformowała mundurowych, że na ruchliwej drodze porusza się rowerem zaledwie kilkuletni chłopiec.

We wskazane miejsce został wysłany patrol, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wzięli chłopca pod swoją opiekę. Aby wzbudzić jego zaufanie, pokazali mu radiowóz oraz wręczyli odblaski. Nadal nie wiedzieli jednak, skąd kilkulatek wziął się sam na tak ruchliwym odcinku drogi.

Wyjaśnienia przyszły dopiero po chwili. Chłopiec powiedział policjantom, jak się nazywa. Główny problem polegał na tym, że nie wiedział gdzie mieszka, ponieważ przebywał u babci na wakacjach.

Okazało się, że sześciolatek uciekł, bo tęsknił za mamą. Podczas gdy babcia robiła obiad, dziecko wyszło i udało się na najbliższy dworzec kolejowy. Na szczęście chłopcu nie udało się tam wsiąść do żadnego pociągu. Wtedy postanowił kontynuować jazdę przed siebie rowerem, w nadziei, że trafi w ten sposób do mamy.

Babcia szła poboczem

Policjanci nie mieli pojęcia, gdzie mieszka chłopiec. Po przeanalizowaniu ewentualnej trasy, którą mógł poruszać się małoletni udali się w kierunku miejscowości Lizawice. To właśnie tam znajdował się dworzec PKP. Podczas jazdy mundurowi idącą poboczem zaniepokojoną kobietę. Gdy zatrzymali się zidentyfikowali ją jako babcię małego uciekiniera, która od trzech godzin szukała go. O całej sytuacji została poinformowana matka małoletniego, a sześciolatek wrócił pod dalszą opiekę babci.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić