Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Chłopiec znalazł kamień. Jego cena zwala z nóg

35

7-letni chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia i to w pobliżu swojego domu. Młody mieszkaniec Queensland wykazał się prawdziwie sokolim wzrokiem. Jak się okazuje, jego znalezisko jest sporo warte, bo w najlepszym wypadku nawet 10 000 dolarów!

Chłopiec znalazł kamień. Jego cena zwala z nóg
Chłopiec znalazł szafir wart nawet 10 tys. dolarów. (TikTok)

Siedmioletni Riley Betteridge z Queensland może pochwalić się wyjątkowo dobrym okiem do kamieni szlachetnych. Chłopiec wypatrzył kamień, którego wartość szacowana jest nawet na 10 000 dolarów! Riley zapewne miał nieco ułatwione zadanie, bo jego rodzina prowadzi małą firmę zajmującą się handlem kamieniami szlachetnymi i często ich szuka.

To nie zmienia jednak faktu, że znaleziska dokonał samodzielnie, ledwie 200-300 metrów od swojego domu. Cenne znalezisko wprawiło w zachwyt nie tylko rodziców siedmiolatka, którzy sami są doświadczonymi poszukiwaczami klejnotów.

Ma do tego oko — stwierdził dumny ojciec chłopca w rozmowie z Yahoo News.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrola ciężarówek z Litwy. Przytłaczające odkrycie służb na granicy

W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych przez rodzinę Betteridge'ów widzimy Raily'ego, który biegnie do ojca zadowolony, że znalazł coś, co jego zdaniem było szafirem.

- Wygląda naprawdę dobrze, kolego – krzyknął Matt Betteridge, oglądając kamień przyniesiony mu przez syna. - To zdecydowanie twój najlepszy kamień — dodał, zachwalając kolory kamienia.

Nagranie szybko podbiło serca internautów

Nagranie ze znaleziska Riley'a szybko stało się viralem. Filmik doczekał się miliona widzów, którzy nie kryli zachwytu odkryciem siedmioletniego chłopca. Wielu internautów nie kryło poruszenia, choć nie tyle samym odkryciem i jego wartością, co "chwilą dumy ojca i syna".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Matka Riley'a, Amber, która specjalizuje się w szacowaniu ceny kamieni szlachetnych, określiła wartość szafiru znalezionego przez jej syna w "najgorszym" przypadku na 5 000 tys. dolarów, w najlepszym na 2 razy tyle! Jak podkreśliła Amber Betteridge, ostateczna cena uzależniona jest od koloru. Rodzice zapowiedzieli, że o losie znalezionego szafiru zdecyduje sam Riley.

Co ciekawe, Raily nie jest pierwszym w rodzinie, który dokonał niezwykłego odkrycia. Jego ojcu udało się odkryć 834-karatowy szafir w pobliżu ich posesji w 2022 roku. W tamtym przypadku wydobycie kamienia wymagało sporo pracy, głównie ze względu na imponujące rozmiary kamienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić