Chodzi po domach i podaje się za urzędniczkę. Ostrzeżenie przed tajemniczą kobietą

37

Mieszkańcy Dolnego Śląska powinni mieć się na baczności. W regionie pojawiło się ostrzeżenie przed tajemniczą kobietą, podającą się za urzędniczkę albo za pracownicę Taurona. To oszustka - ostrzegają lokalne władze. Podobne sytuacje odnotowywane są w całym kraju.

Chodzi po domach i podaje się za urzędniczkę. Ostrzeżenie przed tajemniczą kobietą
Urząd Gminy w Żukowicach ostrzega (Pexels)

Do Urzędu Gminy w Żukowicach od jakiegoś czasu napływają niepokojące informacje o podejrzanym procederze. W regionie grasuje kobieta, która chodzi od domu do domu i podaje się za urzędniczkę spisującą stan wodomierzy albo za pracownicę grupy Tauron.

Władze gminy ostrzegają mieszkańców i jednocześnie proszą, by wiadomość przekazać osobom starszym i samotnym. "To próba oszustwa, którą trzeba niezwłocznie zgłosić, dzwoniąc na numer alarmowy 112" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Chodzi po domach i podaje się za urzędniczkę

Tajemnicza kobieta prawdopodobnie stosuje metodę na "inkasenta" lub na "pracownika administracji". Złodzieje wykorzystujący ten podstęp wchodzą do domów pod pozorem sprawdzeń liczników czy wypłaty pieniędzy. W rzeczywistości pobierają fałszywe zaliczki lub wyłudzają dane wrażliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przechodziła przez torowisko po zamknięciu rogatek. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Oszuści wykorzystują ludzką niewiedzę i łatwowierność. Za cel obierają sobie przede wszystkim osoby samotne, nieporadne i starsze. Niestety, złodzieje stosujący tę perfidną metodę grasują po całym kraju.

Policja od lat apeluje o ostrożność i przypomina, by drzwi do domów i mieszkań zamykać na klucz, a do obcych osób i przedstawianych przez nich informacji podchodzić z dużą dozą nieufności.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa! W każdej sytuacji, budzącej państwa podejrzenia co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z Policją - czytamy w jednym z policyjnych komunikatów.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić