Chwila grozy na Podhalu. Autobus z dziećmi zsunął się do rowu

18

Autobus z dziećmi zsunął się z drogi do rowu w miejscowości Gliczarów (woj. małopolskie). Mógł się wywrócić, ale na szczęście dzieciom udało się bezpiecznie opuścić pojazd. 70-letni kierowca był trzeźwy. Twierdził, że chciał uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Chwila grozy na Podhalu. Autobus z dziećmi zsunął się do rowu
Autobus przewożący dzieci zsunął się do rowu (Policja Zakopane)

Do groźnej kolizji doszło w czwartek 10 lutego wieczorem. Na wysokości miejscowości Gliczarów na Podhalu (woj. małopolskie) autobus z Mazowsza, który przewoził wycieczkę dzieci, zsunął się z drogi i wjechał do rowu.

Autobus z dziećmi zsunął się do rowu

Przez chwilę wydawało się, że autobus przewróci się na bok. Na szczęście do tego nie doszło, a wszystkim podróżującym — zarówno dzieciom jak i ich opiekunom udało się bezpiecznie opuścić pojazd i nikomu nic się nie stało.

Po chwili wszyscy dotarli do pensjonatu. Policja, która przyjechała na miejsce zdarzenia, rozmawiała z 70-letnim kierowcą. Jak powiedział mężczyzna, chciał wyminąć nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd.

Kierowca był trzeźwy

Postanowił zjechać na pobocze, ale nie liczył że pod śniegiem zaczyna się już rów. Policjanci przeprowadzili badania na obecność alkoholu. Potwierdziło ono, że kierujący z województwa mazowieckiego był trzeźwy.

Zobacz także: Pożar miejskiego autobusu w Skarżysku-Kamiennej. Autobus doszczętnie spłonął
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić