aktualizacja 

Urodziła ośmioro dzieci. Kobieta przykuta łańcuchem do ściany w szopie

30

Nagranie obiegło chińskie, a później światowe media. Widać na nim kobietę przykutą łańcuchem do ściany w szopie. Kobieta, która urodziła ośmioro dzieci, nie ma zębów, ledwo mówi, a jej pochodzenie nie jest znane.

Urodziła ośmioro dzieci. Kobieta przykuta łańcuchem do ściany w szopie
Kobieta urodziła ośmioro dzieci. (Twitter.com, Weibo)

Kobieta, której znane jest tylko nazwisko Yang, została znaleziona pod koniec stycznia 2022 roku na obrzeżach miasta Xuzhou. Wokół jej szyi był zapięty łańcuch. Przebywała w nieocieplanej szopie, ubrana jedynie w cienki sweter.

Nagranie obiegło internet

Nagranie z interwencji ukazało się na platformie Douyin i zostało nakręcone przez chińskiego vlogera. Mężczyzna zadawał kobiecie pytania, ale ta zdawała się ich nie rozumieć. Przez cały czas milczała. Film w ciągu kilku dni zebrał 190 mln odsłon i 56 tys. komentarzy.

Wkrótce potem ukazało się inne nagranie z mężczyzną, który przedstawia się jako mąż kobiety. Mężczyzna o nazwisku Dong tłumaczył, że jego żona jest chora psychicznie i agresywna, dlatego "musiał przykuć ją łańcuchem". Okazało się także, że Yang i Dong, wbrew polityce Chin, doczekali się aż ośmiorga dzieci.

Historia wywołała gniew opinii publicznej. Pojawiły się podejrzenia, że oprócz bezprawnego uwięzienia w koszmarnych warunkach, kobieta mogła zostać porwana lub wykorzystywana seksualnie przez męża. Chociaż ustalono, że faktycznie jest żoną Donga i matką jego dzieci, jej pochodzenie nadal nie było znane.

30 stycznia lokalni urzędnicy odpowiedzieli na wszystkie zarzuty. W oświadczeniu wyjaśniono sytuację kobiety i jej męża. Yang podobno była żebraczką i mieszkała na ulicy. Latem 1998 roku została przygarnięta przez rodzinę Dong z miasta Huankou i ostatecznie poślubiła ich 30-letniego syna.

Rodzina zauważyła, że ​​Yang miała problemy psychiczne, ale jej stan rzekomo nie pogorszył się do czerwca 2021 r. W tamtym czasie zaczęła wykazywać agresywne zachowanie wobec męża i dzieci co doprowadziło do jej zniewolenia. Władze okręgu Feng potwierdziły, że po wycieku kontrowersyjnych nagrań u Yang zdiagnozowano schizofrenię i rozpoczęła leczenie w szpitalu.

Oświadczenie władz zawierało sprzeczne informacje i nie zdołało jednak uspokoić ludzi. Krytyczne komentarze są jednak konsekwentnie usuwane z chińskich platform, tak jak oryginalne nagranie vlogera. Wielu uważa, że władze starają się wyciszyć sprawę, żeby móc utrzymywać, że w Chinach nie istnieje problem handlu ludźmi i przemocy wobec kobiet.

Kim jest kobieta z nagrania?

Ponieważ akt ślubu zawierał wzmiankę o wiosce Yagu w powiecie Fugong w prowincji Yunnan, śledczy udali się tam, aby sprawdzić, czy kobieta stamtąd pochodzi. Z pomocą lokalnych władz, mieszkańców wsi i rejestrów gospodarstw domowych udało im się ustalić tożsamość Yang.

Kobieta najprawdopodobniej nazywa się Xiao Huamei i urodziła i wychowała się w Yagu. W 1994 roku wyszła za mąż i przeprowadziła się do miasta Baoshan. Już dwa lata później rozwiodła się i wróciła do swojej wioski. Znajomi oraz rodzina zauważyli u niej problemy psychiczne i chcieli zabrać ją na leczenie do innego miasta. Yang zaginęła podczas podróży, a towarzysząca jej kobieta o imieniu Sang nigdy nie zgłosiła policji zaginięcia.

Władze Xuzhou przekazały, że badania DNA potwierdziły, że wszystkie ośmioro dzieci to biologiczne dzieci Yang i Donga. Nie ujawniono jednak ile lat ma obecnie Yang i czy w 1998 r. była pełnoletnia. Niektórzy podejrzewają, że wieśniaczka o imieniu Sang mogła być handlarzem ludźmi, a są też tacy, którzy wciąż wierzą, że matka ósemki dzieci ma jeszcze inną tożsamość.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Youtuberka Olfaktoria nagrała bezdomnego, który zapytał ją o jedzenie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić