Chwile grozy na DK75. Wszystko nagrała kamera monitoringu

187

Na zakręcie drogi krajowej nr 75 w miejscowości Tęgoborze (woj. małopolskie) doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Kamera monitoringu nagrała jak przewracająca się przyczepa zabrała za sobą na pobocze ciężarówkę.

Chwile grozy na DK75. Wszystko nagrała kamera monitoringu
Ciężarówka wypadła z drogi na zakręcie (Facebook, OSP w Tęgoborzy)

O wypadku poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy. To właśnie strażacy zamieścili w mediach społecznościowych nagranie wideo, które zarejestrowała kamera monitoringu. Na filmie dokładnie widać moment niebezpiecznie wyglądającego wypadku na zakręcie drogi krajowej nr 75 właśnie w tej małopolskiej miejscowości.

Opublikowane wideo to materiał dla widzów o mocnych nerwach. 12 lipca o godzinie 14:39 kamerze umiejscowionej na przydrożnym budynku perfekcyjnie udało się uchwycić moment wypadku ciężarówki. Zestaw wszedł w bardzo ostry zakręt na wzniesieniu. Zapewne kierowca szybko pożałował, że nie zwolnił, gdy poczuł, że koła ciągnącej przez niego przyczepy zaczynają odrywać się od jezdni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kierowca ciężarówki nie miał szans na uratowanie sytuacji. Wypełniona po brzegi ładunkiem przyczepa zaczęła powoli przechylać się w prawą stronę, aby po chwili wypaść na pobocze i zabrać za sobą ciągnik. Na wideo dokładnie widać, jak przyczepa rozpada się i wylatują z niej przewożone belki. Waga ładunku była tak ogromna, że jadąca z przodu ciężarówka również przewróciła się na pobocze.

Kierowcy nic się nie stało

Świadkowie zdarzenia zatrzymywali się przy przewróconej ciężarówce. Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe. Pomimo tego, że sytuacja wyglądała bardzo groźnie, kierowca wyszedł z niej bez szwanku. Mężczyzna samodzielnie opuścił kabinę i nie potrzebował pomocy medycznej. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Nie można wykluczyć zarówno zbyt dużej prędkości, z jaką ciężarówka weszła w zakręt, jak również nieprawidłowego rozmieszczenia ładunku w przyczepie.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić