aktualizacja 

Nagranie z Zawiercia. Myślał, że nikt go nie widzi, gorzko pożałował

126

Policjanci z Zawiercia zamieścili w sieci wideo, które odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Mundurowi pokazali materiał z kamery monitoringu, na którym kierowca rozbił swoje auto na parkingu w wyniku nieudanego driftu.

Nagranie z Zawiercia. Myślał, że nikt go nie widzi, gorzko pożałował
Drift nagrała kamera monitoringu (Policja)

Udostępnione przez policję nagranie może być przestrogą dla innych. Kierowca samochodu osobowego, który zarejestrowała kamera monitoringu, raz na zawsze zapamięta, że ulica czy parking to nie tor wyścigowy. Przykład z Myślenic pokazuje, że brawurowa jazda może mieć przykry finał.

Do niefortunnego driftu doszło 3 października w godzinach wieczornych. Pewien kierowca postanowił wykorzystać zalegającą na ulicach po opadach deszczu wodę do wykonania uślizgu kontrolowanego swoim autem. W tym celu wjechał na przyuliczny parking. Niestety, wypaliła tylko część założonego planu, gdyż mężczyzna w trakcie wykonywania niebezpiecznego manewru stracił panowanie nad samochodem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zapewne nie tak miał wyglądać spektakularny drift. W rzeczywistości po zarzuceniu bokiem samochód uderzył z impetem w metalową skrzynię, w której znajdują się słupki drogowe, a następnie w drzewo. Sprawca zamieszania może mówić o podwójnym pechu, bo wypadek wydarzył się centralnie pod okiem kamery miejskiego monitoringu. Całą scenę obejrzał na żywo siedzący w centrali operator.

Osoba odpowiedzialna za monitoring nie mogła przejść wobec zdarzenia obojętnie. Dyżurny myślenickiej komendy niezwłocznie wysłał na miejsce zdarzenia patrol policji. Istniało ryzyko, że kierowca samochodu osobowego doznał poważnych obrażeń. Po przybyciu na parking policjanci stwierdzili, że na szczęście nic mu się nie stało. 20-latek z powiatu myślenickiego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem w kwocie 5000 zł, a na jego konto trafiło 8 punktów karnych. Ponadto w związku z uszkodzeniami pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić