o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ci ludzie lżej znoszą COVID-19. Zaskakujące odkrycie naukowców

54
Podziel się

Najnowsze wyniki badań dotyczących koronawirusa zaskakują. Okazało się, że pewna grupa osób jest bardziej odporna na zarazę niż inni oraz przechodzi ją lżej.

Ci ludzie lżej znoszą COVID-19. Zaskakujące odkrycie naukowców
Odkrycie naukowców. Wiadomo, którzy pacjenci są bardziej odporni na zakaenie koronawirusem. (Getty Images)
bEiDRxjF

O odkryciu informuje w rozmowie z PAP dr Piotr Dąbrowiecki. Lekarz stwierdził, że alergicy przyjmujący leki w postaci sterydów wziewnych są bardziej odporni na zakażenie koronawirusem. Alergolog z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie dodał również, że w razie ewentualnego zakażenia grupa ta przechodzi je znacznie lżej niż inni.

Ostatnie badania dowodzą, że alergicy przyjmujący leki - sterydy wziewne czy sterydy działające miejscowo, w obrębie nosa - rzadziej zakażają się koronawirusem, a nawet jeśli, to choroba ma lżejszy przebieg. Sterydy wziewne zmniejszają ilość objawów COVID-19 u pacjentów i skracają czas choroby - przyznał dr Dąbrowiecki.
bEiDRxjH

Alergicy mają również inny atut w walce z COVID-19. Lekarz tłumaczy, że mniej nasilona jest u nich ekspresja receptorów angiotensyny II, przez które koronawirus dostaje się do organizmu. Dzięki temu jest im ciężej się zakazić od innych.

Patrząc na statystyki można zauważyć, że odsetek osób z alergicznym nieżytem nosa czy astmą alergiczną jest zdecydowanie mniejszy wśród zakażonych, niż wśród całej populacji - zauważył lekarz.

Lekarz zabrał również głos na temat noszenia maseczek przez alergików. Przyznał, że te są dla nich czymś dobrym, gdyż filtrują powietrze, dzięki czemu do ich organizmu dostaje się znacznie mniej pyłków. Dr Dąbrowiecki wyjaśnił, że pacjenci ci zaobserwowali redukcję symptomów alergii. Ekspert podkreślił również wagę utrzymywania maseczek w czystości.

bEiDRxjN
Zobacz także: Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDRxki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Poznaniak z a...
2 miesiące temu
Potwierdzam, mam astmę i podczas potwierdzonego przebiegu Covid-19 w listopadzie miałem 1 dzień gorączkę i raz wymiotowałem. To wszystkie moje objawy. Przyjmuję sterydy wziewne.
Janusz
2 miesiące temu
Nie wiem dlaczego nie wykorkował nikt z "rządu"?
byływyborcapi...
2 miesiące temu
ja przyjmuje codziennie doustnie preparat z KSIĘŻYCA rodem 60volt ma.
bEiDRxkj
Sw kaczor
2 miesiące temu
Tam gdzie zaczyna się wojsko kończy się rozum. To powiedzenie słyszałem już w latach 80-tych cóż ciągle aktualne. W LWP choroby zakaźne leczono trampkami.
Janek
2 miesiące temu
Na moim podwórku co drugi jest chory na covid. Ci co piją pod sklepem czy w parku i bez maseczek nigdy nie narzekali i nie mają żadnych virusów.
Tomi
2 miesiące temu
Ponoć Systematyczne onanizowanie się również zmniejsza ryzyko zarażenia ?
Nika
2 miesiące temu
Przecież wcale nie chodzi o to żeby ludziom pomóc się wyleczyć. Mają się bać i szczepić, szczepić.....i zobaczymy ilu z nich przeżyje
szerszen
2 miesiące temu
eksperyment trwa w najlepsze
Adam
2 miesiące temu
Ładne bzdury jestem alergikiem kto płaci za te wypociny
Alergik
2 miesiące temu
Gdyby ten lekarz sam miał astmę, zmieniłby zdanie na temat noszenia maseczek. Teoria to nie praktyka, panie doktorze, w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Co do reszty- pełna zgoda, choć pominął pan jeden, istotny aspekt. Mam na myśli działanie układu immunologicznego alergika.
Koli
2 miesiące temu
Przez kilka lat byłem szczepiony na różne choroby krajów tropikalnych. Wyjazdy na misje w różne części świata. Teraz przeszedlem Covid bezobjawowo. Czyżby szczepinnki pozostawiły ślad odporności.
Japa
2 miesiące temu
To mniej więcej taka sensacja jak wynalezienie wody sodowej przez rosyjskiego uczonego, Iwana Sodowa.
Widząca
2 miesiące temu
Naukowcy mówią bzdury apotem się wycofują .
bEiDRxkb
Bob
2 miesiące temu
Jest spray do nosa nazywa sie Quixx Grip protekt w ulotce jest napisane jak byk że zapobiega koronowirusom i nikt o nim nic nie wie! Film z YB o tym sprayu jak nagrałem jest szybciutko usuwany!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić