o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Polskie miasto "pośmiewiskiem Europy". Piszą o nim w USA

1079
Podziel się

– Nasze miasto stało się symbolem homofobii – żali się burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Na temat polskiej miejscowości, która jako jedna z pierwszych przyjęła uchwałę o "strefie wolnej od LGBT", reportaż przygotował "New York Times". Zdaniem jego autora mieszkańcy Kraśnika stali się zakładnikami wojny ideologicznej.

Polskie miasto "pośmiewiskiem Europy". Piszą o nim w USA
Kraśnik płaci wysoką cenę za uchwałę o "strefie wolnej od LGBT" (Facebook, Foto media)
bDZUQHVN

W maju 2019 roku radni Kraśnika przyjęli uchwałę ustanawiającą cały powiat "strefą wolną od LGBT". Wtedy burmistrz Wojciech Wilk nie spodziewał się, jakie konsekwencje może to za sobą pociągnąć. Teraz twierdzi, że uchwała wyrządziła miastu wiele szkód.

Staliśmy się pośmiewiskiem Europy i to obywatele, a nie lokalni politycy najbardziej na tym cierpią – mówi w rozmowie z "NYT".
bDZUQHVP

Wysoka cena "stref wolnych od LGBT". Zagraniczni partnerzy zrywają współpracę

Kraśnik próbował pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych na inwestycje z Norwegii. Władze kraju odmówiły jednak finansowego wsparcia, zapowiadając, że nie będą inwestować nigdzie, gdzie istnieją "strefy wolne od LGBT". W ubiegłym roku współpracę z Kraśnikiem zawiesiło francuskie miasto Nogent-sur-Oise, a powodem również miała być wspomniana uchwała.

To pokazuje prawdziwe konsekwencje decyzji politycznych podejmowanych w ramach wojny kulturowej toczącej się w Europie – twierdzi "New York Times".

Kontrowersyjnej uchwały w rozmowie z amerykańską gazetą broni jej autor, radny Jan Albiniak. Podkreśla, że nie ma osobiście nic przeciwko homoseksualistom. Dodaje, że celem projektu było powstrzymanie ideologii "zaburzających normalny sposób, w jaki funkcjonuje społeczeństwo".

bDZUQHVV

Burmistrz Kraśnika jest załamany. Chce wycofania uchwały

Włodarz Kraśnika Wojciech Wilk chciałby jednak odwołania decyzji i stara się przekonać do swojego stanowiska radnych. Argumentuje, że jeśli uchwała o "strefie wolnej od LGBT" nie zostanie odrzucona, nikłe są szanse otrzymania zagranicznego finansowania dla projektów takich jak elektryczne autobusy czy programy dla młodzieży. Te drugie są dla burmistrza szczególnie ważne, ponieważ coraz więcej młodych osób wyjeżdża z miasta.

Moje stanowisko jest jasne. Chcę odwołania uchwały, bo jest szkodliwa dla miasta i mieszkańców – podkreśla.
bDZUQHVW

Obejrzyj także: Mówią, że Kraśnik to zaścianek Europy. Takiego kryzysu w mieście jeszcze nie było

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZUQHWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1079)
Halo
miesiąc temu
Kraśnik jak w soczewce pokazuje jak PiS niszczy Polskę! Szli do wyborów Polska w ruinie a teraz Polska przepada w czeluściach za sprawą expertów pisowskich bez kwalifikacji jak Misiewicz, kakao, Sasinów, macierewiczów, Ziobro (Pan Ziobro nie ma pełnego wykształcenia prawniczego co najwyżej mógłby pracować jako urzędnik w biurze radcy prawnego!) Kaczyński odejdź już bo niszczysz POLSKĘ
Piotr
miesiąc temu
No tak. Kiedys byl Albin Siwak (katastrofa dla PZPRu) teraz jest Jan Albiniak (katastrofa dla obecnego PZPRu - czyli PISu). Historia lubi sie powtarzac.
Takitam Jeden
miesiąc temu
Jak powiedział filozof: "Prawdopodobnie zdrowy rozsądek jest w stanie zastąpić każdy poziom wykształcenia ale żaden poziom wykształcenia nie zastąpi zdrowego rozsądku".
bDZUQHWr
Dtv
miesiąc temu
Widzicie już jaka jest presja na deprawację społeczeństwa? Jeżeli chcesz dobrze dla obywateli swojego miasta, to nie dostaniesz szmalu. Jeżeli zgodzisz się na deprawację lokalnej społeczności, to szmal popłynie strumieniem. Nie dajcie się zastraszyć. Ta strefa to strzał w dziesiątkę i mam nadzieje, Żr reszta miast pójdzie w Wasze ślady.
Zaraz, zaraz
miesiąc temu
Czy to nie właśnie z Kraśnika jest pani profesor teologii pastoralnej Urszula Dudziak, co to uważa, że mycie miejsc intymnych to grzech? Nic dziwnego, że oni tam tacy zaczadziali
głos ulicy
miesiąc temu
Wielki szacun dla Kraśnika za promocję normalności! Nie dajcie się! Bądżcie sobą! Polacy są z wami!
Nowa
miesiąc temu
Chcieliście unię macie Unię teraz Bruksela i USA będą wam dyktować jak macie żyć co jeść i pić.
TakTrzymac
miesiąc temu
Brawo Krasnik, chce tam mieszkac!
TakTrzymac
miesiąc temu
Brawo Krasnik, chce tam mieszkac!
ździś
miesiąc temu
Jak to wolna od lgbt,a kościołów tam nie ma?
lil
miesiąc temu
kraśnik wolny od normalnych myślacych ludzi!!!! omijac z daleka i niech tam sobie sami gnija w swoim debilizmie, niech nikt tam nie jezdzi zeby dawc im zarobic, zaklamani katolicy !!
brax
miesiąc temu
polskie miasto - polskie zasady ! i wara od Polski !
mały
miesiąc temu
Nie ma wycofywania uchwał. Chcieliście to macie, było durnoty kaczora nie słuchać. Trwać teraz w swojej wierze i postanowieniu, mocno trwać i płakać, było myśleć wcześniej bo konsekwencje były łatwe do przewidzenia. Hahahahaha kraśnik został sam....
bDZUQHWj
wolnosc słowa
miesiąc temu
brawo KRASNIK my tez jestesmy zwami i wolni od LGBT , tak powinni wszyscy postapic wkoncu m,amy wolnosc słowa i mozna robic i mówic co sie chce.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić