Książę Filip nie żyje. Królowa Elżbieta szczerze o śmierci męża

130

Cała Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie po śmierci księcia Filipa. Kolejni członkowie rodziny królewskiej publicznie wspominają zmarłego. Głos zabrała również królowa Elżbieta, która była w związku małżeńskim z Filipem przez ponad 70 lat. Jej słowa przytoczył książę Andrzej.

Książę Filip nie żyje. Królowa Elżbieta szczerze o śmierci męża
Królowa Elżbieta nie kryje, że śmierć męża jest dla niej potężnym ciosem. Monarchini wyraziła żal za księciem Filipem. (Getty Images)

Na temat śmierci księcia Filipa publicznie wypowiadali się już synowie jego i królowej Elżbiety – Karol oraz Andrzej. - Był bardzo kochaną i cenioną postacią. Mogę sobie wyobrazić, że byłby głęboko poruszony liczbą ludzi, tutaj i na całym świecie, którzy dzielą naszą stratę i nasz smutek – przyznał książę Karol w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Książę Filip nie żyje. Królowa Elżbieta o śmierci męża

Książę Andrzej, młodszy brat następcy tronu, także nie krył poruszenia z powodu odejścia ojca. Przytoczył również słowa swojej matki, która miała podzielić się z najbliższymi bólem, jaki odczuwa po śmierci ukochanego męża – małżonkowie spędzili razem aż 73 lata.

Królowa, jak wiecie, jest bardzo opanowaną osobą. Powiedziała, że śmierć Filipa pozostawiła w jej życiu poczucie ogromnej pustki – powiedział w niedzielę książę Andrzej.

Królowa Elżbieta przyznała, że odejście męża to dla niej ogromna zmiana. Syn monarchini podkreślił jednak, że jego matka może liczyć na obecność i wsparcie rodziny. – Zebraliśmy się i upewniliśmy, że jesteśmy na tyle blisko, by czuła nasze wsparcie – podkreślił książę Andrzej.

Dodał, że królowa "kontempluje" śmierć męża. Sam powiedział o Filipie, że "był niemal jak dziadek narodu".

Zobacz także: Zobacz też: Zmarł książę Filip. Ekspertka opowiedziała o kontrowersyjnym wątku z jego życia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić