Cios w Rosjan. Tyle zostało ze śmigłowca

Ukraińskie siły zestrzeliły rosyjski śmigłowiec Mi-28N w obwodzie charkowskim. Udało się to zrobić za pomocą przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego. Nie ma w tej chwili informacji, czy żołnierzom udało się uratować. W wojnie w Ukrainie Rosja straciła już 165 śmigłowców.

Cios w Rosjan. Tyle zostało ze śmigłowca
Ukraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec (Twitter)

Rosja nadal ponosi duże straty w wojnie w Ukrainie. Jak przekazał na Telegramie doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko, w obwodzie charkowskim ukraińskim żołnierzom udało się zestrzelić kolejną rosyjską jednostkę.

Śmigłowiec zestrzelony przez przeciwlotniczy zestaw rakietowy

Z opublikowanych zdjęć wynika, że zlikwidowana maszyna — to śmigłowiec Mi-28N z numerem rejestracyjnym RF-13628. Helikopter runął na ziemię po tym, jak został zestrzelony za pomocą przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego w okolicach miejscowości Elitne.

W tej chwili nie ma informacji o tym, czy pilotom udało się katapultować i się uratować. Według ukraińskich danych, to już 165 zniszczony rosyjski śmigłowiec w wojnie w Ukrainie. Ukraińskim siłom udało się zlikwidować również m.in. 200 samolotów, 89 systemów obrony przeciwlotniczej i 1228 czołgów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podstawowy śmigłowiec uderzeniowy Rosji

Mi-28 to rosyjski dwumiejscowy śmigłowiec szturmowy w układzie tandem (piloci siedzą jeden za drugim). Powstał jako odpowiednik amerykańskiego śmigłowca Apache, głównym jego przeznaczeniem jest niszczenie czołgów. W 2003 dowódca Sił Powietrznych Rosji ogłosił że Mi-28N stanie się podstawowym uderzeniowym śmigłowcem tego kraju.

Zobacz także: Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić