aktualizacja 

Rosyjscy hakerzy zapowiadają atak. Na celowniku jest także Polska

Hakerzy z rosyjskiej grupy Killnet zapowiedzieli ataki na państwa szeroko rozumianego Zachodu. Opublikowali na ten temat krótki filmik w mediach społecznościowych. Wśród krajów, które znalazły się na celowniku cyberprzestępców, jest także Polska.

Rosyjscy hakerzy zapowiadają atak. Na celowniku jest także Polska
Grupa rosyjskich hakerów zapowiedziała cyberatak na państwa Zachodu (Twitter, Nexta)

W poniedziałek sieć obiegło nagranie przedstawiające mężczyznę w kapturze, skrywającego twarz w cieniu. Na filmie zapowiedziano serię ataków na kraje Zachodu. Za przygotowaniem klipu stoi grupa rosyjskich hakerów Killnet.

"Wzrost faszyzmu i rusofobii". Rosyjscy hakerzy zapowiadają odwet

Hakerzy wymienili 10 państw, w których przeprowadzone zostać mają cyberataki. To Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Łotwa, Rumunia, Litwa, Estonia, Polska i Ukraina.

Od dwóch miesięcy widzimy w tych krajach wzrost faszyzmu i rusofobii – argumentują hakerzy.

Nie jest jasne, jakie działania mogą kryć się za zapowiedzią z filmiku. Grupa Killnet znana jest głównie z przeprowadzania ataków DDoS (ang. distributed denial of service). To atak mający na celu uniemożliwienie działania danego systemu lub usługi internetowej poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów.

Rosyjscy hakerzy straszą w sieci. Mają powiązania z Kremlem

Film został opublikowany na Twitterze przez portal Nexta. Internauci błyskawicznie zwrócili uwagę na fakt, że wśród potencjalnych celów ataków nie znalazła się choćby Francja.

Czuję się dyskryminowany, że nie uwzględniono mojego kraju – dodał jeden z użytkowników z Holandii.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury, grupa Killnet ma powiązania z rosyjskim rządem. Pod koniec kwietnia wyszło na jaw, że cyberprzestępcy stali za atakami na czeskie systemy informatyczne obsługujące ruch kolei oraz lotniska. Odpowiadali także za ataki na witryny administracji publicznej.

Obejrzyj także: Atak hakerski w Niemczech. Problemy w czasie kampanii wyborczej do parlamentu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić