Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Cmentarze zostaną zamknięte? Koronawirus a "Wszystkich Świętych"

53

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w bardzo niepokojącym tempie. Wobec tego pojawiły się obawy o to, że 1 listopada cmentarze mogą zostać zamknięte. Czy rzeczywiście grozi nam tego typu ograniczenie?

Cmentarze zostaną zamknięte? Koronawirus a "Wszystkich Świętych"
1 listopada. Czy ze względu na koronawirusa cmentarze zostaną zamknięte? (Pixabay)

Niestety, pandemia koronawirusa absolutnie nie odpuszcza. Wciąż notujemy nowe przypadki COVID-19. I tak naprawdę nie ma nadziei na to, by coś w tym zakresie miało się zmienić.

Tymczasem coraz większymi krokami zbliża się 1 listopada. Tego dnia obchodzimy "Wszystkich Świętych". Zgodnie z tradycją, rodziny gromadzą się przy grobach bliskich zmarłych. Wspominają ich, zapalają znicze i wspólnie spędzają czas.

Pojawiły się obawy, że ze względu na koronawirusa w ten dzień mogą obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Czy grozi nam zamknięcie cmentarzy?

Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller w Polsat News, jednocześnie podkreślając, że na razie w rządzie w ogóle nie dyskutuje się na ten temat.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 102 080 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 659 ofiar śmiertelnych.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 3 158 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 219 respiratorów. 154 365 osób przebywa na kwarantannie, a 21 375 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 73 552 zainfekowanych wirusem z Chin.

Zobacz także: Myśleli, że to kochankowie. Prawda okazała się zupełnie inna
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić