o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Komunia Święta na rękę to profanacja? Biskupi wydali oświadczenie

75
Podziel się

1 października świeckie środowiska katolickie rozpoczęły akcję "STOP Komunii Świętej na rękę!", tym samym sugerując, że osoby w ten właśnie sposób przyjmujące Komunię nie mają szacunku do Najświętszego Sakramentu. W sprawie zabrała głos Konferencja Episkopatu Polski.

Komunia Święta na rękę to profanacja? Biskupi wydali oświadczenie
Komunia na rękę to profanacja? (Pixabay)
bErxoIIB

Komunia Święta na rękę to profanacja?

W czwartek 1 października Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną pod hasłem "STOP Komunii Świętej na rękę!" Jak czytamy na stronie cialochrystusa.com, jest ona "wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej".

bErxoIID
Nasz głos wypływa z głębokiego zaniepokojenia eksperymentem, który pod pretekstem "ochrony zdrowia" prowadzi do podawania Wiernym Kościoła katolickiego Komunii Świętej na rękę - przekonują świeccy skupieni w Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

Komunia Święta na rękę. Głos zabrała Konferencja Episkopatu Polski (KEP)

W związku z pojawieniem się głosów krytycznych wobec Komunii Świętej przyjmowanej na rękę Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalne oświadczenie. Jak podkreślają biskupi, chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak są też inne zatwierdzone przez Kościół formy. I te w żaden sposób nie są "same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne". Sugerowanie, że osoby przyjmujące Komunię na rękę nie mają szacunku wobec Najświętszego Sakramentu, jest co najmniej krzywdzące i niesprawiedliwe.

bErxoIIJ
Nie można zarzucać profanowania Eucharystii osobom pragnącym z różnych powodów przyjąć z wiarą i czcią Komunię Świętą do rąk, zwłaszcza w okresie pandemii - czytamy w oświadczeniu Konferencji Episkopatu Polski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErxoIJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
gosc
9 miesięcy temu
komunia komunia ..ale w czasie pandemii dlaczego ksieza chodza po domach w celu odwiedzenia chorych ? przeciez to szczyt glupoty bo to przewaga ludzi starszych ktorych ma sie chronic a komunie tez im podaja do reki ..ludzie boja sie odmawiac ksiedzu..co na to kuria?
jacek
9 miesięcy temu
Słusznie! To profanacja dla ręki!!!!
Irenka
10 miesięcy temu
W czasach komuny Komunia Święta była przyjmowana godnie. Na klęczkach, przy balaskach przykrytych białym płótnem. Co się stało z naszym Kościołem? Zniknęło płótno, zniknęły balaski. Kto pozwolił na Komunię na stojąco? Kto pozwolił na Komunię na rękę? Episkopat przystosowuje się do życzeń liberalnych katolików, tych którzy po wyjściu z Kościoła napychają pieniędzmi puszki Owsiaka, który popiera aborcję. Kto dla Episkopatu powinien być ważniejszy, sumienni katolicy czy katolicy na pokaz? Mamy dostosować się do luteranów? Czyli róbta co chceta? To co robi Episkopat jest krzywdzące i niesprawiedliwe bo pozwala na zachowania które nie są katolickie. Dlaczego twardo nie broni wartości, nie broni wiernych? Dlaczego owieczki muszą same się bronić skoro pasterze ich zawiedli. Może rację miał św.Ojciec Pio mówiąc, że lepszy kościół pusty niż pełen diabłów.
bErxoIJf
Bkr
10 miesięcy temu
Zmartwienia naprawdę katolickie ważniejszych spraw nie ma 😂😂😂
zero
10 miesięcy temu
Zero, dlatego przestałam chodzić do kościoła, niech się ktoś obudzi, bo młodzież zaczyna przechodzić do innej wiary, kościół katolicki i księża katoliccy nie jest tym czym by Pan Bóg chciał.
Witek
10 miesięcy temu
W Europie Zachodniej Komunia do ręki to standard od co najmniej 30 lat... Czyżby tam był inny kościół?
PsychoDaddy
10 miesięcy temu
Ale roznosić koronawirus przez księży to jest cacy
olo
10 miesięcy temu
a ksiądz to niby czym podaje? świętą ręką?
miki
10 miesięcy temu
to proszę wyprowadzić się do Irlandii jak tam jest tak wspaniale
Wafelek
10 miesięcy temu
Chleb łamal i.. cialo moje. Wino to krew. Gdzie tu sens, O czym wy mówicie Ludzie wiary. Rozumiem że to np symbol jakiś ale to wszystko Ludzie na litość Boga waszego
tak prawda
10 miesięcy temu
Profanację wiary, religii stanowią sami..biskupi i księża.
Macek 60
10 miesięcy temu
Moja opinia jest krótka i być może krzywdząca jakiegoś zadufanego w sobie krzykacza z laikatu katolickiego - nie dość, że instytucja Kościoła zabiega o władzę i wpływy w Polsce, to w łonie tegoż Kościoła jest podobnie (ktoś z laikatu walczy o władzę w Kościele, bo tylko tak można to zrozumieć)?! Ludzie Kościoła - chociaż Wy się nie kłóćcie, a jeśli musicie, to swoje sprawy załatwiajcie między sobą....
Lubią to
10 miesięcy temu
Coś mają z tym wkładaniem do ust.
bErxoIIX
Kecaj
10 miesięcy temu
A w jaki sposób Pan Jezus podczas ostatniej wieczerzy dzielił się Chlebem ze swoimi uczniami?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić