Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Co dalej z pumą Nubia? Jest decyzja. Nie na to liczył jej opiekun

31
Podziel się:

Puma Nubia pozostanie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Decyzję w sprawie zwierzęcia podjął Sąd Rejonowy w Zawierciu. Puma została odebrana wcześniejszemu właścicielowi, jednak nadal może się z nią spotykać.

Co dalej z pumą Nubia? Jest decyzja. Nie na to liczył jej opiekun
Puma Nubia zostanie w chorzowskim zoo. (Facebook)

Pum Nubia pozostanie w zoo w Chorzowie. Zwierzę po 6 latach zostało odebrane właścicielowi ze względu na rzekome zaniedbywanie i wykorzystywanie do zarabiania pieniędzy.

Puma Nubia zamieszka w Chorzowie

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Zawierciu z dnia 29 lipca 2020 r. zmieniono postanowienie tut. Sądu z dnia 25 lutego 2020 r. orzekając, że przepadek zwierzęcia pumy concolor będzie wykonany poprzez przekazanie do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie - przekazała w piątek prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu sędzia Monika Jurek-Dziuba.

Sąd jednocześnie nakazał pozostawienie zwierzęcia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Sąd wydał orzeczenie na posiedzeniu niejawnym i nie przysługują od niego środki zaskarżenia.

Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie Jolanta Kopiec poinformowała też, że Nubia czuje się dobrze. Przez większość czasu, tak jak koty mają w zwyczaju, śpi. Zachowuje się dobrze, odwiedziny ludzi w ogóle jej nie stresują.

Zobacz także: Niespodziewana wizyta dzikiej kocicy

Były właściciel Nubii może się z nią spotykać. Obecnie pracuje w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym jako wolontariusz. Przeszedł do tego odpowiednie szkolenia.

Orzeczenie zostało wydane w oparciu o cały zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym opinię behawioralną, świadectwo lekarsko-weterynaryjne, stanowiska Dyrektorów ZOO w Poznaniu i Chorzowie- powiedziała prezes.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
loki
2 lata temu
to wszystko to jakaś kpina,posiadanie dzikich zwierząt ma służyć spełnianiu zachcianek ludzi którzy w konsekwencji wyrządzają im największa krzywdę jaka można.dzikie zwierze jest dzikie i powinno zostać w swoim naturalnym środowisku,a chęć i posiadania kończy się tak jak historia z zatrzymanym transportem lwów,chcesz kupić to ci sprzedam a ze mam wyj....ne na zwierzęta to co mnie obchodzi czy zdechnie w męczarniach jeden czy dwa sprzedam ci żywe cztery,rzeczywistość pokazuje ze pewna cześć ludzi nie powinna (posiadać )żadnych stworzeń pod opieka.
Magda
2 lata temu
Ja mam wyrzuty, ze psa unieszczesliwiam trzymając w domu, a co mówić o nieudomowionym zwierzęciu. Gdyby PAN Kamil tak naprawdę kochał ta Nubie, dalby jej spokój.
Kasia
2 lata temu
Dziki kot zawsze dzikim kotem pozostanie. Nawet w małych,domowych pupilach często odzywa się instynkt. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby nagle w pumie coś się obudziło i skrzywdziła właściciela albo kogoś z jego bliskich. Wtedy każdy kto teraz pisze,że powinno ją się oddać właścicielowi, chciało by ją przerobić na futro. Dzikie zwierzęta nigdy nie powinny być wychowywane przez ludzi. Powinnien być bezwzględny zakaz trzymania ich w domach. Takie jest moje zdanie. A teraz czekam,aż internauci wyleją na mnie kubeł pomyj.
Pimpuś
2 lata temu
P. Stanek pan zostawi ją w spokoju ona ma tam dobrze tyle Panu tłumaczą zoolodzy, biolodzy i naukowcy specjaliści a pan swoje niech się Pan zajmie pracą i rodziną a nie robi zamieszania chyba ma Pan jakiś uraz po tej misji radzę wizytę u lekarza niech Pan da Nubii spokój to będzie z korzyścią dla niej
Gość
2 lata temu
Bardzo się cieszę, że to biedne zwierzę pozostanie w ZOO w Chorzowie, nie trafi do Poznania. Nieodpowiedzialny właściciel ani znana z afery z kotami, wygadująca bzdury na wizji osoba nie powinny mieć już nic wspólnego z tym zwierzęciem
Puma
2 lata temu
Puma musiała zarabiać na siebie, utrzymanie kosztuje i nie wmawiać, że to godne potępienia!!! Bardzo dobrze, że mogła puma zarabiać,! Ponadto taki duży, zadbany kot ma swoją cenę i należałoby przynajmniej panu Kamilowi ją zaproponować.Dla mnie jest oczywiste że pan Kamil by odmówił sprzedania swojego kota.Najlepiej zabrać za darmo?
qaqa
2 lata temu
Nie wiem jak się zachowują pumy nawet oswojone, skoro była spokojna miała warunki i została odebrana to temu Panu powinni zapłacić za nią, bo on chyba ją kupił i na pewno nie za 500 zł
Jasio
2 lata temu
Pan1: Dzień dobry chciałbym mieć egzotyczne zwierzę. Pan2: No niestety musiałby Pan mieć zarejestrowaną działalność cyrkową albo zoologiczną żeby posiadać takie zwierzę. Pan1: OK, chcę zarejestrowa działalności cyrkową. Pan2:OK Po paru latach: Pan1 zawiesza działalność z powodu pandemii. Pan2: Dzień dobry przyjechaliśmy po zwierzę. Pan1: Ale ja mam działalność cyrkową, tylko byłem zmuszony... Pan2: I jeszcze miał Pan czelność zarabiać na bezbronnym zwierzęciu!!
Tom
2 lata temu
Gdzie tu widać zaniedbanie, śliczny kotek . 6 lat miał kota i nie przeszkadzało to nikomu, do czasu. A nikt nie mówi ile dobrego ten Pan z pumą zrobił dla dzieci
Ech
2 lata temu
I bardzo dobrze zwierzę bezpieczne i ma ma kontakt ze swoim człowiekiem. Człowiek może pracować tam jako wolontariusz, czyli może być nawet codziennie i teraz zobaczymy czy zależało mu na przyjaciółce i będzie ją odwiedzał (często) czy zależało mu na forsie i była tylko sposobem zarabiania i jak ucichnie ta sprawa medialnie "super właściciel" odwiedzać i pomagać w ZOO przestanie. Sąd podjął chyba najlepszą decyzję i zwierzę bezpieczne i ludzie i jest możliwy kontakt między opiekunem i Nubią.
WIxeeD
2 lata temu
"stanowiska Dyrektorów ZOO w Poznaniu i Chorzowie- powiedziała prezes" - życzę, żeby tej prezes w podobnie cyniczny sposób odebrano dzieci.
Proper
2 lata temu
Oddajcie zwierzę właścicielowi i zapłacić zadośćuczynienie z waszej KIESZENI za podły wyrok
bumerang
2 lata temu
chce mieć NUBIE , to niech jedzie w DZIKI KRAJ.
MWodnik
2 lata temu
Kiedy się pisze o kłamstwach i oszustwach jakie propagują media pod naciskiem pseudo obrońców zwierząt - to już nie halo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić