Wróć na
Aldona Brauła
|

Co dalej z pumą Nubia? Jest decyzja. Nie na to liczył jej opiekun

31
Podziel się

Puma Nubia pozostanie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Decyzję w sprawie zwierzęcia podjął Sąd Rejonowy w Zawierciu. Puma została odebrana wcześniejszemu właścicielowi, jednak nadal może się z nią spotykać.

Co dalej z pumą Nubia? Jest decyzja. Nie na to liczył jej opiekun
Puma Nubia zostanie w chorzowskim zoo. (Facebook)
bCPFzwwR

Pum Nubia pozostanie w zoo w Chorzowie. Zwierzę po 6 latach zostało odebrane właścicielowi ze względu na rzekome zaniedbywanie i wykorzystywanie do zarabiania pieniędzy.

Puma Nubia zamieszka w Chorzowie

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Zawierciu z dnia 29 lipca 2020 r. zmieniono postanowienie tut. Sądu z dnia 25 lutego 2020 r. orzekając, że przepadek zwierzęcia pumy concolor będzie wykonany poprzez przekazanie do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie - przekazała w piątek prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu sędzia Monika Jurek-Dziuba.

Sąd jednocześnie nakazał pozostawienie zwierzęcia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Sąd wydał orzeczenie na posiedzeniu niejawnym i nie przysługują od niego środki zaskarżenia.

bCPFzwwT

Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie Jolanta Kopiec poinformowała też, że Nubia czuje się dobrze. Przez większość czasu, tak jak koty mają w zwyczaju, śpi. Zachowuje się dobrze, odwiedziny ludzi w ogóle jej nie stresują.

Niespodziewana wizyta dzikiej kocicy

Były właściciel Nubii może się z nią spotykać. Obecnie pracuje w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym jako wolontariusz. Przeszedł do tego odpowiednie szkolenia.

Orzeczenie zostało wydane w oparciu o cały zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym opinię behawioralną, świadectwo lekarsko-weterynaryjne, stanowiska Dyrektorów ZOO w Poznaniu i Chorzowie- powiedziała prezes.
bCPFzwwZ

Czytaj także:

bCPFzwxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
człowiek
2 tyg. temu
Boa dusiciel i inne mu podobne trzymają w domach i nikt im nie zabiera, a oswojonego kota mieszkającego z ludźmi od maleńkiego zabierają właścicielowi. Gdzie tu logika i konsekwencja działania ??????
WxS
2 tyg. temu
Piękny ten kot
MWodnik
2 tyg. temu
Pani dyrektor ZOO z Poznania udzieliła wywiadu Na "Pol and Rock Festival" -większych pierdół nie słyszałem, a interesuję się tematem i zgłębiam wszystkie informacje jakie się pojawiają nt. temat. Sama posiadała nielegalne krzyżówki kotów, ale o tym nie wspomni. Zaprzecza faktom, że Nubia nie jest przywiązana do właściciela, ponadto mówi, że Kamil traktował ją stale prądem co jest oczywistym kłamstwem - za coś takiego powinien jej prawdziwy właściciel zwierzaka wytoczyć proces.
bCPFzwxv
KoloPatolo
2 tyg. temu
Kamil, trzymaj sie chlopie...a wy, pseudomilosnicy zwierzat gdzie byliscie jak w Danii w zoo publicznie mordowano zyrafy...za bilet wstepu...gdzie petycje i pozwy obludnicy...
To jest
2 tyg. temu
Polska właśnie. Kot miał dom, właściciela, warunki, ale zarabiał na sesjach, to mu go zabrali i teraz zoo będzie zarabiać. A gdzie uczucia zwierzaka? Gdzie humanitarne podejście? Gdzie obrońcy zwierząt? Koteł tyle lat miał pana, teraz został sam.
Najnowsze komentarze (31)
loki
1 tyg. temu
to wszystko to jakaś kpina,posiadanie dzikich zwierząt ma służyć spełnianiu zachcianek ludzi którzy w konsekwencji wyrządzają im największa krzywdę jaka można.dzikie zwierze jest dzikie i powinno zostać w swoim naturalnym środowisku,a chęć i posiadania kończy się tak jak historia z zatrzymanym transportem lwów,chcesz kupić to ci sprzedam a ze mam wyj....ne na zwierzęta to co mnie obchodzi czy zdechnie w męczarniach jeden czy dwa sprzedam ci żywe cztery,rzeczywistość pokazuje ze pewna cześć ludzi nie powinna (posiadać )żadnych stworzeń pod opieka.
Magda
2 tyg. temu
Ja mam wyrzuty, ze psa unieszczesliwiam trzymając w domu, a co mówić o nieudomowionym zwierzęciu. Gdyby PAN Kamil tak naprawdę kochał ta Nubie, dalby jej spokój.
Kasia
2 tyg. temu
Dziki kot zawsze dzikim kotem pozostanie. Nawet w małych,domowych pupilach często odzywa się instynkt. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby nagle w pumie coś się obudziło i skrzywdziła właściciela albo kogoś z jego bliskich. Wtedy każdy kto teraz pisze,że powinno ją się oddać właścicielowi, chciało by ją przerobić na futro. Dzikie zwierzęta nigdy nie powinny być wychowywane przez ludzi. Powinnien być bezwzględny zakaz trzymania ich w domach. Takie jest moje zdanie. A teraz czekam,aż internauci wyleją na mnie kubeł pomyj.
Pimpuś
2 tyg. temu
P. Stanek pan zostawi ją w spokoju ona ma tam dobrze tyle Panu tłumaczą zoolodzy, biolodzy i naukowcy specjaliści a pan swoje niech się Pan zajmie pracą i rodziną a nie robi zamieszania chyba ma Pan jakiś uraz po tej misji radzę wizytę u lekarza niech Pan da Nubii spokój to będzie z korzyścią dla niej
Gość
2 tyg. temu
Bardzo się cieszę, że to biedne zwierzę pozostanie w ZOO w Chorzowie, nie trafi do Poznania. Nieodpowiedzialny właściciel ani znana z afery z kotami, wygadująca bzdury na wizji osoba nie powinny mieć już nic wspólnego z tym zwierzęciem
Puma
2 tyg. temu
Puma musiała zarabiać na siebie, utrzymanie kosztuje i nie wmawiać, że to godne potępienia!!! Bardzo dobrze, że mogła puma zarabiać,! Ponadto taki duży, zadbany kot ma swoją cenę i należałoby przynajmniej panu Kamilowi ją zaproponować.Dla mnie jest oczywiste że pan Kamil by odmówił sprzedania swojego kota.Najlepiej zabrać za darmo?
qaqa
2 tyg. temu
Nie wiem jak się zachowują pumy nawet oswojone, skoro była spokojna miała warunki i została odebrana to temu Panu powinni zapłacić za nią, bo on chyba ją kupił i na pewno nie za 500 zł
Jasio
2 tyg. temu
Pan1: Dzień dobry chciałbym mieć egzotyczne zwierzę. Pan2: No niestety musiałby Pan mieć zarejestrowaną działalność cyrkową albo zoologiczną żeby posiadać takie zwierzę. Pan1: OK, chcę zarejestrowa działalności cyrkową. Pan2:OK Po paru latach: Pan1 zawiesza działalność z powodu pandemii. Pan2: Dzień dobry przyjechaliśmy po zwierzę. Pan1: Ale ja mam działalność cyrkową, tylko byłem zmuszony... Pan2: I jeszcze miał Pan czelność zarabiać na bezbronnym zwierzęciu!!
bCPFzwxn
Tom
2 tyg. temu
Gdzie tu widać zaniedbanie, śliczny kotek . 6 lat miał kota i nie przeszkadzało to nikomu, do czasu. A nikt nie mówi ile dobrego ten Pan z pumą zrobił dla dzieci
Ech
2 tyg. temu
I bardzo dobrze zwierzę bezpieczne i ma ma kontakt ze swoim człowiekiem. Człowiek może pracować tam jako wolontariusz, czyli może być nawet codziennie i teraz zobaczymy czy zależało mu na przyjaciółce i będzie ją odwiedzał (często) czy zależało mu na forsie i była tylko sposobem zarabiania i jak ucichnie ta sprawa medialnie "super właściciel" odwiedzać i pomagać w ZOO przestanie. Sąd podjął chyba najlepszą decyzję i zwierzę bezpieczne i ludzie i jest możliwy kontakt między opiekunem i Nubią.
WIxeeD
2 tyg. temu
"stanowiska Dyrektorów ZOO w Poznaniu i Chorzowie- powiedziała prezes" - życzę, żeby tej prezes w podobnie cyniczny sposób odebrano dzieci.
Proper
2 tyg. temu
Oddajcie zwierzę właścicielowi i zapłacić zadośćuczynienie z waszej KIESZENI za podły wyrok
bumerang
2 tyg. temu
chce mieć NUBIE , to niech jedzie w DZIKI KRAJ.
MWodnik
2 tyg. temu
Kiedy się pisze o kłamstwach i oszustwach jakie propagują media pod naciskiem pseudo obrońców zwierząt - to już nie halo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić