aktualizacja 

Co dolega Joe Bidenowi? Spekulacje są niepokojące

486

Wybory prezydenckie w USA za pasem, tymczasem stan Joe Bidena budzi zaniepokojenie wśród opinii publicznej. Co dolega obecnemu prezydentowi Ameryki? I jak jego stan odbije się na nadchodzących wyborach?

Co dolega Joe Bidenowi? Spekulacje są niepokojące
Joe Biden (Getty Images, 2024 Antoine Gyori - Corbis)

Nadchodzące jesienią w USA wybory prezydenckie pod wieloma względami budzą o wiele więcej emocji niż wcześniej.

Poza sytuacją w Ukrainie, na którą ważny wpływ będzie miał wybór nowego prezydenta Ameryki, pojedynek o Biały Dom jaki rozegra się już 5 listopada wzbudza sporo kontrowersji przez wzgląd na problemy, z jakimi borykają się potencjalni kandydaci.

77-letni Donald Trump, były prezydent USA został skazany za fałszowanie dokumentacji biznesowej po to, by ukryć kontakty z aktorką filmów dla dorosłych w kampanii sprzed ośmiu lat i jest przez to pierwszym w historii prezydentem USA skazanym w sprawie karnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 27.06, godzina 11:50

Natomiast 81-letni Joe Biden obecnie sprawujący rządy w USA i startujący jesienią na kolejną kadencję ma coraz bardziej widoczne problemy z pamięcią.

Jak donosi "Wall Street Journal" Joe Biden coraz trudniej odnajduje się podczas wystąpień publicznych i wywiadów.

W trakcie rozmów jego głos jest mało słyszalny, prezydent mówi niewyraźnie i coraz częściej w rozmowie gubi wątki. Coraz częściej też podczas wystąpień korzysta z notatek.

Dodatkowo wiodący w USA dziennik donosi, że według informatorów uczestniczących w spotkaniach z amerykańskim prezydentem, zdarza mu się podczas rozmowy zawieszać wzrok, robić przydługie przerwy, a nawet... przysypiać.

Co dzieje się z Joe Bidenem? Wicerzecznik Białego Domu ripostuje zarzuty

Sytuacja ta trwa już jakiś czas, bo pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się z początkiem roku.

Na pewną niezręczność sprzed kilku dni zwróciły też uwagę francuskie media, podczas obchodów upamiętniających lądowanie aliantów we Francji w 1944 r. Finalnie okazało się, że nagranie ukazujące Bidena, który nie może znaleźć krzesła było wyrwane z kontekstu.

W odpowiedzi na pojawiające się doniesienia, wicerzecznik Białego Domu Andrew Bates oskarżył Republikanów o "wysuwanie fałszywych twierdzeń". Zdaniem Batesa to taktyka polityczna.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić