o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EŁEM
|

Co łączy Obajtka i Misiewicza? Jest jeden szczegół

21
Podziel się

Daniel Obajtek to w tej chwili najgorętsze politycznie nazwisko w kraju. Nie ma dnia, by media nie informowały o nowych pytaniach dookoła osoby prezesa PKN Orlen. Jest pewna rzecz, która łączy Obajtka i nieco już zapomnianego byłego rzecznika MON - Bartłomieja Misiewicza.

Co łączy Obajtka i Misiewicza? Jest jeden szczegół
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen (East News, WOJCIECH STROZYK)
bDXStWpx

Sprawa dookoła Obajtka toczy się - jak opisuje Gazeta Wyborcza - od 2013 r. Wtedy śledczy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim skierowali do sądu akt oskarżenia wobec ośmiu osób, m.in. wobec Obajtka właśnie.

W 2016 r. sprawa została przekazana z Ostrowa do innej prokuratury - tej z Piotrkowa Trybunalskiego. I właśnie śledczy z Piotrkowa zawnioskowali do sądu, o wycofanie sprawy na poziom prokuratury.

bDXStWpz

Oficjalnie powodem była konieczność uzupełnienia materiału dowodowego. I tak, w 2017 r., sprawa wobec byłego wójta Pcimia została umorzona.

Zobacz także: Daniel Obajtek rządził tu przez 12 lat. "Nepotyzm i kumoterstwo przeniósł z Pcimia do Orlenu"

Prokuratura Okręgowa z Piotrkowa zasłynęła już raz jednym głośnym umorzeniem. W grudniu 2016 r. umorzyła sprawę innego "złotego dziecka PiS" - Bartłomieja Misiewicza. Tamta sprawa dotyczyć miała rzekomej korupcji politycznej, jakiej miał dopuścić się Misiewicz.

bDXStWpF

Przypomnijmy: podczas spotkania w starostwie powiatowym w Bełchatowie, Misiewicz - ówcześnie rzecznik MON - miał oferować pracę radnym powiatowym PO. Warunek? Głosowanie na odpowiedniego kandydata na wicestarostę, co miało zmienić układ sił w lokalnym samorządzie. Spotkanie miało mieć miejsce 30 sierpnia 2016 r.

Sprawa została przez Prokuraturę Okręgową umorzona. Rzecznik piotrkowskiej PO, prok. Sławomir Kierski, przekonywał, że przesłuchano osoby biorące udział w spotkaniu i nie znaleziono potwierdzenia, by Misiewicz proponował pracę za głosowanie.

Co ciekawe, nadzór nad tą konkretnie prokuraturą sprawuje od niemal dokładnie pięciu lat, prok. Magdalena Witko. To żona Marcina Witko - byłego posła PiS, a obecnie prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Marcin Witko był także członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXStWqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Alfred
2 miesiące temu
Od 10 lat prowadzę średnią firmę. Nigdy nie otrzymałem żadnego wsparcia, żadnej dotacji, Proszę powiedcie mi Czy ja jestem Frajer?
Belza
2 miesiące temu
A co łączy Tuska z katastrofą smoleńska? Ano zdrada! Teraz okazuje się jakia mieliśmy Tuskolandie z kartonu! Wszystko robili żeby społeczeństwo nie dowiedziało się prawdy! To jest hańba, powinni wszyscy iść pod sąd! Zdrajcy narodu! Nadal chcecie kraść, oszukiwać i niszczyć ludzi, to wy jesteście komunistami!
Zed
2 miesiące temu
ADAM JEDLIŃSKI przyjaciel JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, twórca i prezes SKOKów które okradają Polaków, w PRL oficer WSW i Kotrwywiadu Wojskowego, działacz ZSMP.
bDXStWqb
Kpiarz
2 miesiące temu
Antek miał miśka a Jarek Obajtka.
Uuff
2 miesiące temu
Prawnicy na usługach władzy. To jest ta dobra zmiana.
ks. Zwieracze
2 miesiące temu
Co ich łączy? Może ten sam klub kryptogejowski w lokalnej parafii?
Marek
2 miesiące temu
Moja wina że za Tuska wtedy nie potrafili zarobić tyle co Obajtka.. I nie usuwajcie wpisów kompromitujących waszą strone o2, bo o2 kłamie!!!!!!
sssss
2 miesiące temu
To tak samo jakbym powiedział że grupa o2 bierze łapówki, i co każdy by w to uwierzył?, tak samo tu, zarzucają coś Obajtkowi jak nie mają dowodów a co do parówek mam to gdzieś co tvn wymyśla ja i tak pare razy w tygodniu jestem na Orlenie i z przyjemnością jem hot-dogi i zawsze będę.
Host
2 miesiące temu
Smutna prawda jest taka, że wiekszośc Polaków gdyby dorwała się do władzy zrobiłaby to samo. Dlatego potrzebne sa instytucje niezawisłe i niezależne oraz takie same organy kontroli oraz niezależne media abysmy mogli żyć prawie i sprawiedliwie, ale moze większośc społeczeństwa tego po prostu nie chce i dlatego za tym głosuje...
Tola
2 miesiące temu
Może jestem przewrażliwiona, ale patrząc na fote obaJtka, widzę diabelską twarz.
bzz
2 miesiące temu
bardzo często mam dobre pierwsze skojarzenia, jak zaczęli pokazywać Obajtka kilka lat temu w tv od razu pomyślałem - drobny cwaniaczek
Jack
2 miesiące temu
Rasa panów sterowana przez małego nadczłowieka.
fred
2 miesiące temu
Co łączy Tuska i Nowaka
bDXStWpT
NIKODEM
2 miesiące temu
DYZMA z Pcimia !!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić