Co oznacza literka R na skrzynkach pocztowych? To bardzo ułatwia życie

17

Na niektórych skrzynkach pocztowych w blokach i domach jednorodzinnych można zauważyć naklejkę z literą "R". Takie oznaczenie to istotna informacja dla listonosza czy kuriera. Warto wiedzieć, co ona oznacza, gdyż może znacząco ułatwić życie.

Co oznacza literka R na skrzynkach pocztowych? To bardzo ułatwia życie
Litera "R" na skrzynce pocztowej to ważna informacja dla listonosza. (Instagram)

Często nie ma cię w domu, a otrzymujesz przesyłki polecone? W takiej sytuacji listonosz zostawia w skrzynce awizo. Z takim dokumentem musisz udać się na pocztę, by odebrać list polecony.

Jest jednak sposób, by adresowane do ciebie listy polecone mogły od razu trafiać do twojej skrzynki na listy. Co trzeba zrobić? Uruchomić usługę polecony do skrzynki.

Wniosek z żądaniem doręczania przesyłek poleconych do twojej skrzynki na listy możesz złożyć przez internet lub we właściwej placówce pocztowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomocnik listonosza. Urocze wideo podbija internet

Po uruchomieniu usługi na naszej skrzynce pocztowej zostanie zamieszczona nalepka z literką "R", która oznacza, że nasze listy polecone mogą być zostawiane w skrzynce.

Poczta Polska doręczy adresowane do ciebie przesyłki polecone do twojej skrzynki na listy. Usługa jest bezpłatna - informuje Poczta Polska.

Jak skorzystać z usługi?

Żądanie doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej możesz złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej. Papierową wersję formularza żądania można otrzymać w placówce pocztowej albo pobrać ze strony internetowej Poczty Polskiej.

Wydrukowany i wypełniony formularz można złożyć osobiście w placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi.

Zgłoszenie żądania przy wykorzystaniu formularza elektronicznego wymaga uwierzytelnienia tożsamości poprzez profil zaufany albo osobiście w placówce oddawczej. Żądanie jest wykonywane od dnia następnego po dniu jego przyjęcia do jego odwołania.

Żądanie nie obejmuje przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru lub o kształtach/rozmiarach uniemożliwiających włożenie ich do oddawczej skrzynki pocztowej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić