Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Co się dzieje w Rosji? Auta FSB stanęły w płomieniach

Podziel się:

Pożary w Rosji to ostatnio częste zjawisko. Tym razem Ilja Ponomariow, były deputowany do Dumy Państwowej z Nowosybirska, przedstawił na Twitterze kolejne wideo, na którym widać płonące samochody pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB.

Co się dzieje w Rosji? Auta FSB stanęły w płomieniach
Kolejny pożar w Moskwie. Rosyjski polityk zdradza szczegóły (Twitter)

Pożary w Rosji, nawet w rejonie moskiewskim stały się już niemal codziennością. We wtorek według ustaleń portalu NEXTA, ogień pojawił się w magazynie prokremlowskiego wydawnictwa Proszeszczenie w okręgu Bogorodskoye. Pożar miał zacząć szybko się rozprzestrzeniać, przez co w niedługim czasie objął kompleks budynków o powierzchni 24 tys. mkw.

Pod koniec kwietnia ogień pojawił się na terenie zakładów chemicznych w Kineszmie w obwodzie iwanowskim. Rosyjscy dziennikarze niezależni sugerują, że pożary i awarie to działania dywersyjne przeciwników wojny z Ukrainą.

Jednym z nich mógł być także pożar, o którym poinformował Ilja Ponomariow. Rosyjski polityk "na wygnaniu" dodał na Twitterze krótki film, na którym palić miały się samochody samochody należące do pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB w obwodzie moskiewskim.

Czy w Rosji zaczął się ruch partyzancki? - zastanawia się głośno były deputowany do Dumy Państwowej z Nowosybirska.

Warto zaznaczyć, że Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej to służba specjalna w Rosji utworzona 3 kwietnia 1995 z przekształcenia Federalnej Służby Kontrwywiadowczej. Liczy od 200 do 350 tys. funkcjonariuszy i tajnych współpracowników.

Pożar w Permie

Nie wiadomo czy w Rosji zaczął się ruch partyzancki, gdy zwyczajnie Rosjanie nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Niedawno w rosyjskim mieście Perm, na Przeduralu, doszło do wybuchu w zakładach produkujących amunicję; zginęły trzy osoby, jedna została ciężko ranna.

Zobacz także: Rakiety nad Kijowem. "Pozdrowienia" z Moskwy Putina?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić