o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Co z powrotem do szkół? Koniec e-lekcji od 1 września? Będą nowe zasady

90
Podziel się

Powrót uczniów do szkoły jest planowany od 1 września 2020 roku. W tym momencie MEN i GIS pracują nad zasadami, jakie ze względów epidemiologicznych należałoby wdrożyć w placówkach oświatowych. Rzecznik GIS wspomniał, że możliwe jest "rozrzedzenie uczniów".

Co z powrotem do szkół? Koniec e-lekcji od 1 września? Będą nowe zasady
Powrót uczniów do szkoły od 1 września 2020 (Pixabay)
bDXTGhsl

Powrót uczniów do szkół od września 2020

Szkoły przygotowują się do pracy stacjonarnej od września. W nowym roku szkolnym placówki oświatowe miałyby funkcjonować normalnie, czyli tak jak przed pandemią koronawirusa.

MEN i GIS opracowują wytyczne dla szkół

W tym momencie Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny pracują nad szczegółowymi wytycznymi epidemiologicznymi dla szkół, które mają obowiązywać od 1 września 2020 roku. Obejmą wszystkie szkoły pracujące w trybie stacjonarnym. Szczegółowe decyzje zapadną w drugiej połowie sierpnia.

bDXTGhsn

Powrót do szkoły. Rzecznik GIS mówi o rozrzedzeniu uczniów

W niedzielę 2 sierpnia, Jan Bodnar, rzecznik prasowy GIS, w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 powiedział, że "rozważane jest rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, rozłożenie w czasie prowadzonych zajęć, by nie dochodziło do kumulacji dzieci w danym momencie".

bDXTGhst

Według rzecznika GIS nauczanie zdalne mogłoby być wprowadzane tylko lokalnie w określonych przypadkach. "Przy radykalnych wzrostach zachorowań byłby regionalnie wprowadzany okresowo zdalny system nauczania" – powiedział Jan Bodnar na antenie Polskiego Radia 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTGhsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
damian
9 miesięcy temu
powinny byc lekcje online poniewaz w szkole są zbiorowiska osub i łatwiej bendzie sie rozprzestrzeniał koronawirus
Aga
9 miesięcy temu
Napewno nie puszcze dziecka od września do szkoły.Nie będę narażać ich, siebie i bliskich. Tym bardziej, że odkąd panuje pandemia twardo trzymamy się zasad. Nie byliśmy w tym roku nigdzie, siedzimy w domu.Ta decyzja powinna należeć do rodziców a nie rządu.
Nauczycielka
9 miesięcy temu
Jestem nauczycielką i uważam, że powinniśmy wrócić do normalnego funkcjonowania szkoły. W mojej dzielnicy młodzież, nastolatki spotykają się codziennie, czasami bywa tam kilkadziesiąt osób jednocześnie, na kolonie, obozy mogą jechać. To dlaczego do szkoły nie? Klasy są u nas przepełnione po 34 osoby. Może więc czas odchudzić liczbę uczniów w klasie? A i nauka wtedy będzie efektywniejsza.
bDXTGhsP
Jam
9 miesięcy temu
Wszystko działa normalnie. Zakłady różnej maści pracują, firmy pracują, ludzie tłoczą się na promenadach i górskich szlakach, ale otworzenie szkół jest niebezpieczne. Gdzie logika?
Rise
9 miesięcy temu
Średnia wieku nauczyciela to 55+ , rodzicu nasz dziecko weź za nie odpowiedzialność a nie obraczaj innych,
Nick
9 miesięcy temu
Nie ma takiej możliwość żeby obcy decydowali o tym czy online czy nie, jest epidemia i nikt nie ma prawa narażać moje dziecko na zarażenie się, nauczyciele mają się szkolić na tryb online nie mają nic innego do roboty a lato ucieka,
Ehhhh
9 miesięcy temu
Do lekarza się dostać nie można a i urzędu ambony poustawiane epidemia, a mam dziecko do szkoły puścić? Absolutnie nie do urzędu się online 2 miesiące rejestrowałem księżniczki z łaska telefon odbierały albo celowo odkładały że zajęte, ZUS jeszcze pieniędzy za opiekę nie wypłacił która miałem w maju proszę mamy już sieroien
Nick
9 miesięcy temu
Jest epidemia, która nie znika a jest więcej i to dużo więcej zachorowań jak było co da rozrzedzenie uczniów, nie będą stali na baczność na przerwie, żeby się dziecko męczyło, a nauczyciele żeby odbębnić szychtę więcej zadadzą niż naucza tłumacząc się brakiem czasu, ja dziecka do szkoły nie puszcze syn ma astmę
P3LIKS0N
9 miesięcy temu
za dlugo te lekcje troche xD
Hanys
9 miesięcy temu
I po co piszecie bzdury....przecież to wiadomo przy dzisiejszym wzroście zakażeń jak dojdzie do tego czasu jesieni wrzesień to nikt sobie nie pozwoli na start normalnej szkoły....mydlenie oczu
Gość
9 miesięcy temu
Do sklepu - tak, na wakacje - tak, na obozy - tak, do szkoły - nie, to zbyt niebezpieczne 🤦‍♀️
Melka
9 miesięcy temu
Na przerwach i tak dzieci będą razem przebywały więc po co " rozrzedzanie".
mamamama
9 miesięcy temu
Na wczasy za bony nie boicie się jechać ale dzieci do szkoły to już problem. Wszytko otwarte dzieciaki się spotykają imprezy itp ale do szkoły już się nagle rodzice boją koronawirusa obłuda
bDXTGhsH
Mmw
9 miesięcy temu
W szkole 1tys dzieci po 6 mcy izolacji tj.braku kontaktu z obcymi bakteriami...kto ma dziecko w wieku 3-8 lat wie jak wygląda po wakacjach (2 mc) powrót dziecka do szkoły...tydz w szkole tydz w domu... 1 dziecko z c19 lub rodzic i 5 tys osób na kwarantannie przez 2-4 tyg?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić