Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Nowe obostrzenia? Możliwa zmiana przepisów o weselach. Młodzi nie będą zadowoleni

38

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że rozważana jest możliwość rejestracji wesel. Czemu miałaby ona służyć? I co to oznacza dla nowożeńców i organizatorów przyjęć weselnych?

Nowe obostrzenia? Możliwa zmiana przepisów o weselach. Młodzi nie będą zadowoleni
Rejestracja wesel to nowy pomysł rządu na walkę z koronawirusem (Pixabay)

Koronawirus. Rząd myśli o wprowadzeniu rejestracji wesel

Rozprzestrzenianie się koronawirusa na przyjęciach weselnych skłoniło rządzących do podjęcia kroków. Ministerstwo Zdrowia już zastanawia się nad wprowadzeniem pewnych zmian, które powstrzymałyby transmisję wirusa SARS-CoV-2.

Czy będą kary dla organizatorów wesel, na których doszło do zakażenia koronawirusem?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem RMF FM. Został zapytany o możliwość karania osób, które zorganizowały wesela, na których koronawirusem zaraziło się kilkadziesiąt osób.

Czasami nie jest winny organizator, jeżeli działał zgodnie z planem, jeżeli było nie więcej niż 150 osób. Trudno karać kogoś za takie działanie – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla RMF FM. Dodał też, że rząd zastanawia się, czy nie wprowadzić na tych obszarach kraju, gdzie jest najwięcej zakażeń, pewnych restrykcji.

Organizacja wesel w dobie pandemii koronawirusa. Nowe restrykcje?

Minister Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM powiedział, że rozważana jest możliwość zmniejszenia limitu osób na weselach w rejonach, gdzie jest więcej zakażeń. Dodatkowo mogłaby zostać wprowadzona również rejestracja wesel, dzięki czemu łatwiej byłoby przeprowadzić kontrolę w przypadku zakażeń. "To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną" – podkreślił Szumowski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić