Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Co z wakacjami 2020? Tak koronawirus zmienił plany Polaków [BADANIE]

8

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków ma poważny problem z zaplanowaniem wakacji. Nie wiadomo, które kraje otworzą swoje granice ani czy rząd wesprze pracujących bonem na wakacje. Zapytaliśmy Polaków, jak pandemia wpłynęła na ich plany urlopowe.

Co z wakacjami 2020? Tak koronawirus zmienił plany Polaków [BADANIE]
Wakacje 2020 w cieniu pandemii koronawirusa (PAP, CATI CLADERA)

Polacy nie wiedzą, co będą robić w czasie tegorocznych wakacji. Epidemia koronawirusa i związany z nią chaos skutecznie zniechęciły nas do wyjazdów i nie zmienia tego ani rządowy bon turystyczny, ani ogromne zniżki w hotelach.

Wakacje 2020. Większość Polaków nie ma planów

W badaniu na panelu Ariadna przygotowanym dla o2.pl, 36 procent respondentów przyznało, że nie miało i wciąż nie ma planów na wakacje. Drugą największą grupę (20 proc.) stanowią Polacy, dla których znoszenie obostrzeń nie ma większego znaczenia. I tak nie zamierzają nigdzie się ruszać aż do całkowitego ustąpienia pandemii.

Część badanych wciąż się waha. 15 proc. Polaków deklaruje, że zrezygnowało z wyjazdu na terenie kraju, ale być może jednak ostatecznie wyjadą. Niewiele mniej, bo 12 proc. respondentów na tej samej zasadzie rozważa jeszcze wyjazd zagraniczny. Ale aż 17 procent Polaków nie identyfikuje się z żadną z wyżej wymienionych odpowiedzi.

Chaos związany z pandemią koronawirusa nie ułatwia podjęcia decyzji. Wiele wskazuje na to, że bon turystyczny 1000 plus dla pracowników odejdzie w zapomnienie. Andrzej Duda na wiecu wyborczym zapowiedział program 500 plus dla rodzin z dziećmi. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na spędzenie jeszcze tegorocznych wakacji ze wsparciem finansowym od państwa. Więcej informacji na temat znajdziecie TUTAJ.

Wakacje 2020. Kiedy otwarcie polskich granic?

Pełne otwarcie granic jest na pewno bardzo istotnym elementem, który może wpływać na epidemię. W Grecji przez to pojawiły się nowe ogniska. Trzeba to wszystko przeanalizować - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1063 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Termin realizacji: 29 maja – 2 czerwca 2020 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny 500+. Leszek Balcerowicz: To jest niepoważna polityka
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić