Kosma Szczepaniak| 

Dla kogo bon turystyczny 500 plus? Od kiedy bon na wakacje 2020?

37

Wiele wskazuje na to, że bon turystyczny 1000 plus dla pracowników odejdzie w zapomnienie. Andrzej Duda na wiecu wyborczym zapowiedział program 500 plus dla rodzin z dziećmi. Jakie mają być jego warunki?

Dla kogo bon turystyczny 500 plus? Od kiedy bon na wakacje 2020?
Dla kogo ma być bon turystyczny 500 plus? (PAP, Marcin Bielecki)

Bon turystyczny o wartości 1000 złotych już nieaktualny? Choć rząd wciąż nie zdeklarował się oficjalnie czy to koniec hucznie zapowiadanych planów wsparcia pracowników bonem na wakacje to ostatnie działania Andrzeja Dudy z pewnością na to wskazują.

W trakcie wiecu wyborczego, prezydent Andrzej Duda zapowiedział zupełnie nowy program socjalny. Polityk starający się o reelekcję wspomniał o nowym "500 plus", którym objęte będą rodziny z dziećmi. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na spędzenie jeszcze tegorocznych wakacji ze wsparciem finansowym od państwa.

500 plus na wakacje z dziećmi. Skąd zmiana rządu?

O powody zmiany zapytany został Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Na antenie "Polsat News" otrzymał on pytanie, dlaczego rząd zdecydował się zrezygnować ze wsparcia dla polskich pracowników, a kolejny raz wesprzeć rodziny z dziećmi, które już otrzymują podstawowy pakiet "500 plus".

Chodzi właśnie o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi. Dlatego decyzja zapadła taka, że idziemy tym tropem, co 500 plus - mówił Fogiel.

Od kiedy bon na wakacje? Dla kogo nowe 500 plus?

Program socjalny ma być częścią kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Prezydent 6 czerwca na wiecu wyborczym ogłosił uruchomienie wkrótce programu 500 plus na wakacje. To byłoby 500 zł na każde dziecko z przeznaczeniem na cele wakacyjne. Jak doniósł portal money.pl, nie będą one wypłacane w formie karty prepaidowej, ale w postaci kodu elektronicznego, który będzie można realizować jedynie w firmach turystycznych, które przystąpią do programu.

500 plus na wakacje miałoby ruszyć najwcześniej pod koniec lipca. Projekt programu jest już rzekomo w ostatniej fazie przygotowań, jednak konkretna data do tej pory jeszcze nie padła. Rzekomo rząd chce zrobić wszystko, aby z bonu można było skorzystać chociaż przez część zbliżających się wczasów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić