o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Gdzie na wakacje? Co z wakacjami? Kolejny kraj zgłasza gotowość. Polacy go kochają

1
Podziel się

Epidemia koronawirusa, choć wciąż niebezpieczna, wydaje się nieco słabnąć na sile w skali globalnej. Kraje powoli otwierają swoje gospodarki, w planach jest również otworzenie granic. Na takie ruchy decydują się przede wszystkim państwa, które żyją z turystyki. Do ich grona dołączyła Gruzja.

Na takie ruchy decydują się przede wszystkim państwa, które żyją z turystyki. Do ich grona dołączyła Gruzja
Na takie ruchy decydują się przede wszystkim państwa, które żyją z turystyki. Do ich grona dołączyła Gruzja (Getty Images)
bDhccQPV

Sezon wakacyjny 2020 należy w większości państw spisać na straty. Państwa typowo turystyczne nie rezygnują jednak z potencjalnych turystów i kuszą ich na różne sposoby. Sycylia zaoferowała osobom odwiedzającym ich teren dopłaty do biletów lotniczych oraz pełne pokrycie kosztów co trzeciego noclegu.

Inne kraje również walczą o zagranicznych turystów. Grecja oraz Cypr poinformowały kilka dni temu, że podejmują wszystkie możliwe działania, aby od 1 lipca do tych państw mogli zacząć przyjeżdżać oraz przylatywać turyści. Oba kraje chciałyby, aby decyzja na temat tego, jakie środki bezpieczeństwa powinny obowiązywać podczas podróżowania na obszarze Unii, została podjęta wspólnie w Brukseli.

bDhccQPX

Kolejny kraj otwiera granice

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zniesie również Gruzja. Premier kraju Giorgi Gacharia ogłosił w czwartek, że od 1 lipca państwo znów będzie gotowe na przyjęcie zagranicznych turystów. W Gruzji potwierdzono dotychczas 615 przypadków Covid-19.

Zrobimy to przy pomocy utworzenia bezpiecznych korytarzy na granicach lądowych z naszymi sąsiadami oraz dzięki dwustronnym negocjacjom z interesującymi nas krajami z punktu widzenia turystyki. Te rozmowy już się rozpoczęły - powiedział Gacharia.

Bezpośrednie loty z Polski do Gruzji są oferowane do dwóch miast. Te z reguły droższe są do stolicy państwa - Tbilisi. Tańsze loty można zakupić do miejscowości Kutaisi.

bDhccQQd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDhccQQy
KOMENTARZE
(1)
Igor
6 miesięcy temu
Jak będzie można to ja nie widzę przeszkody, by lecieć enterem w jakiś ciepły kierunek pod koniec sierpnia przykładowo. Oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.
Najnowsze komentarze (1)
Igor
6 miesięcy temu
Jak będzie można to ja nie widzę przeszkody, by lecieć enterem w jakiś ciepły kierunek pod koniec sierpnia przykładowo. Oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić