Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Sprawę bada policja. Zdjęcie łabędzia obiegło Wielką Brytanię

166
Podziel się:

Oczy oburzonych ludzi skierowane są w kierunku Wielkiej Brytanii. 2 maja w miejscowości Lincoln członkowie organizacji charytatywnej Yorkshire Swan & Wildlife Rescue Hospital uratowali życie łabędziowi, który padł ofiarą bandytów.

Sprawę bada policja. Zdjęcie łabędzia obiegło Wielką Brytanię
Łabędź w skarpecie na głowie (Brytyjska policja)

2 maja w miejscowości Lincoln w Wielkiej Brytanii ekolodzy znaleźli ledwie oddychającego łabędzia. Ptak miał na głowie założoną... czarną skarpetę.

Najprawdopodobniej ktoś umieścił temu łabędziowi skarpetę na głowie...celowo. Wynika to z dobrego dopasowania. Umarłby z głodu lub potencjalnie się udusił - można przeczytać w komunikacie lokalnej policji na Facebooku.

Ptak prawdopodobnie by zmarł. Inspektor organizacji chroniącej zwierzęta (RSPCA) na Wyspach Brytyjskich, Kate Burris podkreśla, że to bestialskie zachowanie miało miejsce w okresie lęgowym ptaków. Jeśli łabędź nie przeżyłby tego bezmyślnego "żartu", przełożyłoby się to również na straty dla całego potomstwa.

Ptak miał przekrwioną szyję. Na szczęście jednak udało się go złapać i uratować.

Ptak został uratowany. Z dużym guzkiem na szyi łabędź wymagał jednak operacji (miał w szyi haczyk, na który pradopodobnie ktoś go złapał - red.). Jego powrót do zdrowia potrwa. Ogromne podziękowania dla weterynarza - Alistair Brown. Za umiejętne przeprowadzenie operacji w tak krótkim czasie - czytamy na Facebooku organizacji.

Sprawa trafiła na policję. Według brytyjskiego prawa sprawcy grozi pół roku więzienia lub kara grzywny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(166)
olo
rok temu
A to nie byli czasem lumpeksowi biznesmeni z Polski?
w szoku
rok temu
Szok i niedowierzanie... tego kto to zrobil powinni dwu krotnie mocniej zrobic takie cos, za to ze zneca sie nad stworzeniem ktore jest bezbronne... łajdactwo i tyle
Cate
rok temu
Wystarczy poczytać komentarze by zobaczyć ile jadu, goryczy i nienawiści jest w człowieku. Mimo wszystko nadal dziwi skod tyle bestialstwa nie tylko w tym przypadku (?). To co się wydarzyło tak, bardzo bulwersuje. Ale co by zrobić z takim złoczyńcą piszecie otwartym tekstem. I to jest ok tak (?) Jako gatunkowi powinno nam być wstyd.
Megi
rok temu
Kto tak traktuje zwierzęta to za pewne tak traktuje ludzi w bestialski sposób i zapewne ma skrzywioną psychikę przez złe wychowanie w patologi
Lysol
rok temu
Powinni złapać tych sprawców i zrobić to samo
A może
rok temu
po prostu skończyły się temu ptaku jednorazowe maseczki
TomogA
rok temu
Zabije tych ludzi tak nie wolno jak słyszę o takich rzeczach to aż chce się płakać co się dzieje
Łysa sexblond...
rok temu
To pewnie ci z krajów Afryki oni mają już tak
Leos
rok temu
Hahahaha chciałbym takiego łabędzia na żywo zobaczyć
Vonsmroden
rok temu
W GB z łabędzia zrobiono terrorystę. Poziom oburzenia sięga Mount Everest, słusznie nie powiem. W Polsce matka zadźgała na śmierć 3 letnie dziecko, eeeee następny artykuł...
RPI
rok temu
Ludzie opamiętajcie się!! Jestem za założeniem złoczyńcowi worka na głowę, by poczuł czy to przyjemne... Żałosne
Ktokolwiek
rok temu
Okrutny żart, ale pozwolę sobie zauważyć, że zwierzęta nie umierają, tylko zdychają. Tak przynajmniej było do niedawna...
PannaHargrove...
rok temu
Ja! Powinno się tym bantydą założyć worek na głowę, zranić i zostawić! Biedne zwierzęta! Pewnie jest mnóstwo takich przypadków!
Juch
rok temu
Nie popieram takiego sadyzmu ,tylko zwróćcie uwagę że my ludzie już prawie 1,5 roku chodzimy z takimi skarpetami na twarzach i to nikogo nie bulwersuje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić