o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Co zabrać 12 lipca w niedzielę na wybory? W sieci aż huczy od apeli

32
Podziel się

W niedzielę 12 lipca Polacy ruszają do urn wyborczych, by oddać swój głos na jednego z kandydatów na urząd Prezydenta RP. Czy trzeba mieć swój długopis? Czy głosując w komisji wyborczej, muszę mieć założoną maseczkę ochronną? Czy powinienem zabrać własny długopis? Co z rękawiczkami? Zobacz, o czym nie wolno zapomnieć i co koniecznie trzeba zabrać na wybory 2020.

Co zabrać 12 lipca w niedzielę na wybory? W sieci aż huczy od apeli
Co zabrać na wybory? (Getty Images)
bECuotqt

12 lipca rozpoczyna się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Miliony polskich obywateli ruszy do komisji wyborczych, by stanąć w kolejce i oddać swój głos na jednego z kandydatów. To właśnie dziś ma rozegrać się zacięta i wyrównana walka pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą a kandydatem opozycji Rafałem Trzaskowskim. Zapowiadana frekwencja ma być bardzo wysoka. Ostatnie sondaże szacowały, że w II turze wyborów 2020 udział weźmie ponad 60 proc. uprawionych do głosowania Polaków.

Co trzeba zabrać na wybory? Czy w trakcie głosowania obowiązkowa jest maseczka ochrona?

W Polsce wciąż trwa epidemia koronowirusa. Dlatego II tura wyborów prezydenckich 2020, podobnie jak pierwsza, przebiega w reżimie sanitarnym. Głosujący powinni zgłaszać się do komisji wyborczych z zasłoniętymi ustami i nosem. Mogą zrobić to za pomocą maseczki ochronnej, przyłbicy, odzieży lub jej części. Warto pamiętam, że członkowie komisji mogą nakazać nam odsłonięte twarzy w celu weryfikacji naszej tożsamości.

bECuotqv

Maseczka na wyborach 2020 a stan zdrowia. Co z Polakami, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą zakrywać nosa i ust? Według zapewnień Ministerstwa Zdrowia, osoby takie nie muszą zakrywać twarzy maseczką. Aby ułatwić pracę komisji, tak głosujący mogą okazać stosowane zaświadczenie, ale nie jest ono wymagane. Wszystkim tym, którzy do komisji zgłoszą się z odsłoniętymi twarzami, przypominamy, że zwłaszcza oni powinni pamiętać o zasadach dystansu społecznego i zasadzie trzymania przynajmniej 2 metrów odległości od innych osób.

Wybory 2020. Czy na głosowania muszę iść w rękawiczkach ochronnych?

Aby wziąć udział w wyborach, nie musimy zakładać rękawiczek. Warto jednak pamiętać o związanych z pandemią koronawirusa zaleceniach. Jeśli nie ubierzemy jednorazowych ochronnych rękawic, musimy, pamięta o dezynfekcji rąk. Pomogą w tym pracownicy komisji wyborczych. O rękawiczkach ochronnych powinny zatem pamiętać te osoby, które nie mają zamiaru dezynfekować rąk.

bECuotqB
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Wybory 2020. Czy muszę mieć swój długopis? Polacy apelują w internecie

Aby oddać ważny głos w II turze wyborów prezydenckich 2020, nie musimy zjawiać się z własnym długopisem. Możemy skorzystać z długopisu, który udostępnia komisja wyborcza. Wielu Polaków ma jednak na ten temat odmienne zdanie. I nie chodzi tutaj wyłącznie o względy bezpieczeństwa i panującą na świecie epidemię koronawirusa. Po ujawnionych po I turze głosowania próbach fałszowania kart wyborczych (zaznaczanie dodatkowego kandydata w celu unieważnieniu głosu) w sieci pojawiają się apele, by do urn wyborczych ruszyć z długopisami o oryginalnym kolorze, a nie piszącymi na niebiesko, czy czarno. Chodzi o kolor, który będzie trudny do podrobienia.

bECuotqC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuotqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Beka
rok temu
O i już się zaczyna polski lament😀
oddany głos..
rok temu
HAUUUUUUUUUU !!!
Absmak
rok temu
Dużo przypadków braku pieczątek komisji. W moim mieście też. Sprawdzajcie jakie karty dostajecie, mają być dwie pieczątki. Karty z jedną, można uznać za nieważne lub dodać pieczątkę. Ograniczmy możliwość oszustw.
bECuotqX
ciocia Misia
rok temu
Lepiej zabrac wlasny dlugopis. Pierwsza germanistka tak robi juz od pierwszej tury.
Język polski.
rok temu
"...jeśli nie ubierzemy.... rękawic..." Rękawice się wkłada, tak jak ubranie. Ubierać można kogoś. A zakładać nogę na nogę.
jurul
rok temu
moje zdanie jest wazne ale nie moze ranic innych.... no to niech bedzie tak jak jest.... zeby nikogo nie zranic ")
Polecam
rok temu
Trzeba zabrać głowę z przed telewizora i komputera!
Basia
rok temu
do wyborów,kaaażdy, każdy! powinien iść ze swoim długopisem!z piórem wiecznym! Nie tylko ze względu na zarazę. AAle także jako utrudnienie fałszerstwom.Zawsze, w razie podejrzenia,można by pokazać swój długopis(kolor tuszu,skład,aa może okazać się różny) ii wtedy jakiś dodatkowy X byłby do wykrycia,jako próba fałszerstwa.Jeden długopis(komisyjny) to umożliwienie manipulacji jakiemuś nawiedzonemu zwolennikowi!!!!!AA oprócz,tylko "X" powinno być obowiązkowo słowo "tak",lub jakieś zbliżone, w celu ewentualnego porównania w przypadku fałszerstwa!
(A)
rok temu
Długopis warto mieć swój, bo państwowy się wypisał i pora go wymienić.
xxx
rok temu
powinno się dziurawić daną kratkę by zapobiec mozliwości zmazania śladu tuszu i napisania krzyżyka w innej kratce.
być może
rok temu
Te długopisy są ze sztabu "długopisa"?
Kola
rok temu
Od lat skreślam zielonym atramentem.
Stalin
rok temu
'Nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy''
bECuotqP
Wolny
rok temu
Fałsz na zegarze gdzie Buzek głosuj jest 12 /22 minuty a jest dopiero 12 g ze ten lokal w tajnej piwnicy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić