Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Rekordowa liczba zakażonych koronawirusem w USA. Dramatyczne doniesienia

280

W Stanach Zjednoczonych padają rekordy liczby zakażeń. W kilku stanach sytuacja staje się dramatyczna, a coraz więcej osób wymaga hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii. Jednocześnie w całym kraju znoszone są ograniczenia nałożone na początku epidemii.

Rekordowa liczba zakażonych koronawirusem w USA. Dramatyczne doniesienia
W USA wzrasta liczba zakażonych. (Getty Images)

W całym USA drastycznie wzrosła liczna przypadków koronawirusa. Kolejne stany zgłaszają rekordową liczbę zakażeń i chorych wymagających hospitalizacji. Sytuacja jest o wiele gorsza niż na początku epidemii, mimo to, znoszone są kolejne ograniczenia. 

Floryda odnotowała ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 95 zgonów. To najwyższa liczna od początku epidemii. Tego samego dnia otworzono Disneyland, a kolejki do parku ciągnęły się na kilkaset metrów. Nie wszyscy mieli maseczki i niewiele osób przestrzegało dystansu społecznego. 

Rekord padł także w Karolinie Północnej. W tym stanie odnotowano ponad 2 tys. nowych zakażeń. Kilkadziesiąt kolejnych osób trafiło do szpitala, ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Niektóre placówki są już przepełnione. Jednocześnie władze pracują nad tym, aby 17 sierpnia ponownie otworzyć szkoły i uniwersytety. 

Zobacz także: Nowy wirus świńskiej grypy. Chińscy naukowcy mocno zaniepokojeni

Również w Kalifornii i Teksasie jest coraz gorzej. Stany odnotowały odpowiednio 7,8 oraz 8,3 tysiąca nowych zakażeń. W obu obowiązują surowe zasady, które przywrócono dwa tygodnie temu, po pierwszych doniesieniach o nawrocie koronawirusa. 

W USA w sobotę odnotowano łącznie aż 61 tys. nowych przypadków i 733 zgony. Coraz bardziej dramatyczną sytuację skomentował słynny amerykański immunolog Anthony Fauci, który ostro skrytykował pomysł ponownego otwarcia miejsc publicznych i znoszenia zakazów. Wezwał także do noszenia maseczek i przestrzegania dystansu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić