Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

COVID-19. Alarmujące słowa Bidena. "Najciemniejsze dni przed nami"

5

Prezydent elekt Joe Biden powiedział, że "najciemniejsze dni" w walce z pandemią koronawirusa jeszcze przed nami i wezwał Amerykanów do przygotowania się na najgorsze.

COVID-19. Alarmujące słowa Bidena. "Najciemniejsze dni przed nami"
Joe Biden (Getty Images)

Joe Biden we wtorek ostrzegł Amerykanów, by nie lekceważyli pandemii koronawirusa. Wezwał do przestrzegania wytycznych w okresie świąt.

Prawda jest taka, że najciemniejsze dni w walce przeciwko COVID-19 są przed nami, a nie za nami. Dlatego musimy się przygotować. Pokonanie tego wirusa będzie wymagało cierpliwości, wytrwałości i determinacji - podkreślił Biden.

Joe Biden o masowym ataku hakerskim na USA

Prezydent elekt zapowiedział, że oprócz szybkich działań w celu zapewnienia większej pomocy i wsparcia Amerykanom jego administracja pilnie zajmie się masowym cyberatakiem na amerykańskie firmy i agendy rządu federalnego.

Wciąż jest tak wiele niewiadomych, w tym pełny zakres naruszenia i rozmiar szkód. Ale wiemy tyle: ten atak stanowi poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego - powiedział Joe Biden.
Ten atak miał miejsce podczas warty Donalda Trumpa, gdy on nie patrzył. Jako prezydent nadal jest odpowiedzialny za obronę amerykańskich interesów przez następne cztery tygodnie - dodał.

Biden poruszył również kwestię szczepionek przeciwko COVID-19. Powiedział, że jego priorytetem jest zaszczepienie co najmniej 300 milionów Amerykanów w nadchodzącym roku.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Joe Biden zaszczepił się przed kamerami

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić