Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Mike Pompeo o atakach hakerskich na USA. Trump podał zupełnie inną wersję

1
Podziel się

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że to Rosja stoi za atakami hakerskimi na amerykańskie instytucje rządowe. Przyznał także, że Rosja jest jednym z wrogów USA. Wygląda na to, że inne zdanie ma na ten temat Donald Trump.

Mike Pompeo o atakach hakerskich na USA. Trump podał zupełnie inną wersję
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo (Getty Images)
bEUWFaqJ

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że to Rosja stoi za atakami hakerskimi wymierzonymi w wiele amerykańskich agencji rządowych i korporacji. To pierwszy urzędnik z administracji Trumpa, który oficjalnie oskarżył Rosję o te ataki.

To był bardzo znaczący wysiłek i myślę, że teraz możemy dość wyraźnie powiedzieć, że to Rosjanie zaangażowali się w tę działalność - powiedział Pompeo podczas wywiadu w programie "Mark Levin Show".
bEUWFaqL

Mike Pompeo: Putin jest zagrożeniem dla wolności

Sekretarz stanu przyznał także, że Rosja jest jednym z wrogów Stanów Zjednoczonych. Dodał, że jego zdaniem Władimir Putin pozostaje "realnym zagrożeniem dla tych, którzy kochają wolność".

Cały czas pytają mnie, kto jest naszym wrogiem, a odpowiedź brzmi: jest wielu, którzy chcą podważyć nasz styl życia, naszą republikę, nasze podstawowe zasady demokracji. Rosja z pewnością jest na tej liście - podkreślił czołowy amerykański polityk.

Innego zdania jeśli chodzi o ataki hakerskie jest natomiast Donald Trump. Prezydent napisał w sobotę na Twitterze, że za cyberataki mogą być odpowiedzialne Chiny, ale media boją się brać pod uwagę taką możliwość.

bEUWFaqR

Ataki hakerskie były wymierzone w dziesiątki amerykańskich agencji rządowych i firm. Rozpoczęły się już w marcu, ale zostały odkryte dopiero w tym miesiącu. Hakerzy uzyskali dostęp m.in. do systemów Departamentu Stanu USA, Krajowej Administracji Telekomunikacji i Informacji, Microsoftu i firmy FireEye zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

bEUWFaqS

Zobacz także: Atak na konto Marleny Maląg. Andrzej Zybertowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWFarm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
#WoSko
12 miesięcy temu
Donald Trump doskonale o tym wiedział, dlatego nie mógł uwierzyć, że przy takim „wsparciu” ze strony Rosji, przegrał wybory i twierdził, że wybory zostały sfałszowane, chociaż sam maczał w tym swoje paluchy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić