Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Mike Pompeo o atakach hakerskich na USA. Trump podał zupełnie inną wersję

1

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że to Rosja stoi za atakami hakerskimi na amerykańskie instytucje rządowe. Przyznał także, że Rosja jest jednym z wrogów USA. Wygląda na to, że inne zdanie ma na ten temat Donald Trump.

Mike Pompeo o atakach hakerskich na USA. Trump podał zupełnie inną wersję
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo (Getty Images)

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że to Rosja stoi za atakami hakerskimi wymierzonymi w wiele amerykańskich agencji rządowych i korporacji. To pierwszy urzędnik z administracji Trumpa, który oficjalnie oskarżył Rosję o te ataki.

To był bardzo znaczący wysiłek i myślę, że teraz możemy dość wyraźnie powiedzieć, że to Rosjanie zaangażowali się w tę działalność - powiedział Pompeo podczas wywiadu w programie "Mark Levin Show".

Mike Pompeo: Putin jest zagrożeniem dla wolności

Sekretarz stanu przyznał także, że Rosja jest jednym z wrogów Stanów Zjednoczonych. Dodał, że jego zdaniem Władimir Putin pozostaje "realnym zagrożeniem dla tych, którzy kochają wolność".

Cały czas pytają mnie, kto jest naszym wrogiem, a odpowiedź brzmi: jest wielu, którzy chcą podważyć nasz styl życia, naszą republikę, nasze podstawowe zasady demokracji. Rosja z pewnością jest na tej liście - podkreślił czołowy amerykański polityk.

Innego zdania jeśli chodzi o ataki hakerskie jest natomiast Donald Trump. Prezydent napisał w sobotę na Twitterze, że za cyberataki mogą być odpowiedzialne Chiny, ale media boją się brać pod uwagę taką możliwość.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ataki hakerskie były wymierzone w dziesiątki amerykańskich agencji rządowych i firm. Rozpoczęły się już w marcu, ale zostały odkryte dopiero w tym miesiącu. Hakerzy uzyskali dostęp m.in. do systemów Departamentu Stanu USA, Krajowej Administracji Telekomunikacji i Informacji, Microsoftu i firmy FireEye zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

Zobacz także: Atak na konto Marleny Maląg. Andrzej Zybertowicz komentuje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić